Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Jak malować – inspiracje z Australii

Jak malować – inspiracje z Australii

Obecnie Australia to kontynent i kraj niezwykle rozwinięty cywilizacyjnie, nie brak tu jednak wciąż terenów dziewiczych, czy wręcz dzikich. Niepowtarzalny  charakter tego kontynentu odnaleźć można w efektach dekoracyjnych, które oddają jego oryginalność i różnorodność.

Jak namalować dekoracje na ścianie, inspirowane australijskimi motywami? To bardzo proste! Porad udziela specjalista z Akademii Technik Malarskich Ryszard Plantos.

Głębia oceanu

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Zastosowanie efektu dekoracyjnego Metaliczny Art marki Sigma w naszym mieszkaniu pozwoli stworzyć klimat przywodzący na myśl australijskie słońce i błękit oceanu. Jego delikatny wzór przypomina bąbelki powietrza wypuszczane podczas nurkowania w oceanach otaczających kontynent. Spokojny, metaliczno-błękitny kolor tego efektu pozwoli na relaks i nabranie pozytywnej energii na kolejny dzień. Charakteryzuje się on wysokimi walorami estetycznymi oraz tworzy powłokę wysoce odporną na pęknięcia, uszkodzenia oraz szorowanie na mokro.

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Efekt Metaliczny Art marki Sigma stworzymy nakładając na zagruntowane podłoże, za pomocą wałka sznurowego, cienką warstwę podkładu z rozcieńczonej farby strukturalnej Sigmakwarts. Po jej wyschnięciu (ok.4 godziny) nakładamy grubszą (ok. 2mm) warstwę nierozcieńczonej farby Sigmakwarts. Natychmiast po nałożeniu drugiej warstwy, wyciskamy farbę strukturalną spod brzegu małej szpachelki prostokątnej tak, aby powstały charakterystyczne dla tego efektu wypukłe „łezki”. Po ok. 24 godzinach, gdy utworzona struktura wyschnie, malujemy całą powierzchnię 1-2 razy farbą dekoracyjną Sigmulto Metallic.

W świecie natury

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Odosobnienie kontynentu oraz bliskość zbiorników wodnych sprzyjają rozwojowi niespotykanych gdzie indziej gatunków roślin i zwierząt. Efekt dekoracyjny Strefa Spokoju marki Dekoral nawiązuje właśnie do tej unikalności. Zastosowany w nim wzór opiera się na delikatnej strukturze kwiatów przypominających te, które występują na australijskim wybrzeżu. Stefa Spokoju to efekt charakteryzujący się lekkością, prostotą i naturalnością. Zastosowanie go w naszym domu wniesie do niego radość i powiew australijskiej ciepłej bryzy.

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Chcąc uzyskać efekt Strefa Spokoju powierzchnię ściany po zagruntowaniu należy jednolicie pomalować wybranym kolorem farby Akrylit W marki Dekoral. Po ok. 4 godzinach, gdy tak uzyskany podkład kolorystyczny wyschnie, za pomocą końcówki wałka gąbkowego (typu Flock) maczanej w innym kolorze farby Akrylit W tworzymy wzór przypominający kiść winogron (poprzez dotykanie powierzchni okrągłą końcówką wałka). Po następnych 4 godzinach, potrzebnych do wyschnięcia wykonanego wzoru, wybrane elementy podkreślamy za pomocą ciemnoszarego lub czarnego konturu malarskiego, wykonując jednocześnie linie tworzące „gałązki”.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie