Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Jak malować – inspiracje z Holandii

Jak malować – inspiracje z Holandii

Kojarzona głównie z tulipanami, wiatrakami i rowerami, Holandia fascynuje na każdym kroku.

Jak namalować dekoracje na ścianie, inspirowane symbolami Holandii? To bardzo proste! Porad udziela specjalista z Akademii Technik Malarskich Ryszard Plantos.

Letnie dmuchawce

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Letnie Dmuchawce to efekt, który dzięki swojej delikatnej, rozmytej strukturze wprowadza do pomieszczeń subtelną, relaksującą atmosferę. Wzór przypominając w pełni rozwinięte, białe i puszyste mlecze polne zdaje się leniwie płynąć w górę po ścianie. Na pewno obudzi to przyjemne wspomnienia o beztroskim czasie spędzonym na łonie natury, szczególnie podczas dziecięcych zabaw z „dmuchawcami” w ręce.

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Aby uzyskać efekt dekoracyjny Letnie Dmuchawce na wyschnięty podkład kolorystyczny stemplujemy miejscowo, za pomocą okrągłego pędzla, białą farbę akrylową Akrylit W lub Akrylit PW 3000. Kolejnym krokiem jest nałożenie na białe miejsca farby o ciemnym odcieniu. Następnie, za pomocą cienkiego pędzelka, malujemy pojedyncze linie – gałązki. Na zakończenie podkreślamy poszczególne elementy za pomocą farby konturowej w kolorze srebrnym.

Modern Line Sigma

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Równa, lecz niegładka struktura efektu dekoracyjnego Modern Line Sigma także wpasowuje się w nowoczesną architekturę. Prostota wzoru opartego o pionowe linie nie zakłóca wystroju współczesnego wnętrza swoją nachalnością czy nadmiarem deseni. Efekt świetnie sprawdza się, jako tło dla oryginalnych kwiatów, rzeźb czy obrazów. Dzięki niemu możemy w pełni dać wyraz naszej osobowości.

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Zagruntowaną ścianę pokrywamy za pomocą wałka sznurkowego podkładem z farby SigmaKwarts rozcieńczonej dodatkiem 20% wody. Następnie na wyschnięty podkład, za pomocą pacy metalowej marki Dekoral Gold, nakładamy ten sam odcień farby SigmaKwarts w grubszej warstwie ok. 1 – 2 mm. Ostatni etap to rozprowadzenie farby za pomocą zębatej pacy metalowej do kleju.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny