Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Jak malować – inspiracje z Indii

Jak malować – inspiracje z Indii

W Indiach znajdziemy wszystko – wielkie miasta pełne nowych technologii, ale też małe urocze wsie, w których razem z najstarszymi mieszkańcami, wciąż żyje tradycja i kultura dawnych Indii.

Jak namalować efekty dekoracyjne czerpiące z dorobku architektonicznego Indii? To bardzo proste! Porad udziela specjalista z Akademii Technik Malarskich Ryszard Plantos.

Na przedmieściach

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Efekt dekoracyjny Dyskretna Elegancja marki Sigma nawiązuje do indyjskiego sposobu zdobienia domów, zarówno swoją kolorystyką, jak i wzorem. Wypukła struktura ornamentu sprawia, że jest on wyjątkowo oryginalną ozdobą budynku. Wykorzystanie efektu Dyskretna Elegancja wprowadzi do naszego wnętrza posmak hinduskiej tradycji i codzienności. Poczujemy się jak na spalonych słońcem przedmieściach Bombaju.

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Efekt Dyskretna Elegancja jest idealnym rozwiązaniem szczególnie dla powierzchni, które są w różnym stopniu popękane lub zniszczone – świetnie je pokryje, zasłaniając wszelkie niedoskonałości. Do jego wykonania należy użyć farby strukturalnej Sigma Kwarts oraz dekoracyjnej farby do tworzenia powłoki wielobarwnej Sigmulto Expression. Na początku przygotowujemy podkład kolorystyczny nakładając grubą warstwę farby Sigma Kwarts za pomocą metalowej pacy. Następnie używając prostokątnej szpachelki robimy pionowe i poziome zgrubienia z farby. Po wyschnięciu wystarczy miejscowo za pomocą pędzla nałożyć Sigmulto Expression i rozetrzeć ją na mokro przy pomocy gąbki. Farby użyte w tym efekcie zapewniają świetne krycie powierzchni oraz odporność na szorowanie na mokro, co znacznie przedłuża okres świetności.

W cieniu Tadź Mahal

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Tadź Mahal czy Fort Delhi to nowoczesne i bogate oblicze Indii, które jest rozpoznawalne na całym świecie. Wykonane i zdobione według najnowszych trendów budynki, wyznaczają drugą linię designerską Indii – bogatą i nowoczesną. Właśnie do niej nawiązuje efekt Smak Orientu marki Dekoral.

(fot.Dekoral)

(fot.Dekoral)

Efekt Smak Orientu oparty jest na delikatnej kolorystyce połączonej z wyraźnym, dominującym wzorem geometrycznym. Jego wykonywanie należy rozpocząć od równomiernego pomalowania ściany jasną farbą Dekoral Akrylit W przy użyciu wałka sznurkowego. Po przygotowaniu i wyschnięciu podkładu za pomocą plastikowej szpachelki tzw. japonki marki Dekoral Gold nanosimy na ścianę nieregularny wzór, uważając, aby nie zakryć całkowicie podkładu. Używamy do tego farby Akrylit W w kolorze Aksamitny Burgund z kolekcji Dekoral Fashion by Eva Minge. Gdy ta warstwa całkowicie wyschnie, nakładamy kolejną – także za pomocą japonki rozprowadzamy i rozcieramy farbę transparentną Perłowa Poświata z Diamentowej Kolekcji marki Dekoral.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie