Start Arrow InstalacjeArrow Jak naprawić cieknącą toaletę? Przyczyny i naprawa nieszczelności

Jak naprawić cieknącą toaletę? Przyczyny i naprawa nieszczelności

Niesprawna toaleta to zmora każdego, kto miał do czynienia z zalaniem podłogi w łazience. Jeśli właściwie rozpoznamy powód awarii, będziemy mogli sami naprawić usterkę. Przedstawiamy kilka przyczyn nieszczelności toalety i sposoby na jej naprawę…

Uszkodzenie pływaka

Uszkodzony pływak, to jedna z przyczyn nieszczelności toalety. Aby zbadać stan techniczny tej części, należy zdjąć górną pokrywę zbiornika, następnie należy wyregulować ustawienie pływaka. Jeśli to nie pomoże, konieczna będzie wymiana tej części. Na szczęście pływak nie jest drogi, a jego wymiana jest prosta.

Uszkodzenie uszczelek lub zaworu spłukującego

…to kolejna przyczyna awarii toalety. Aby sprawdzić stan techniczny uszczelek i zaworu spłukującego, należy opróżnić zbiornik spłukujący i zakręcić dopływ wody. Przed wymianą tych części, warto dokładnie sprawdzić zakupione modele. Aby nie popełnić błędu, przy zakupie warto okazać starą i zepsutą część.

Zanieczyszczenie zbiornika

Długotrwałe użytkowanie toalety, sprawia, że zbierają się w niej osad i kamień, które negatywnie wpływają na działanie mechanizmu spłukującego. Aby pozbyć się zanieczyszczeń należy opróżnić zbiornik wody i wyjąć zawór spłukujący. W ten sposób usuniemy niechciane zanieczyszczenia, znajdujące się wewnątrz. Nasączona octem gaza, pozwoli usunąć uporczywy kamień i osad.

Uszkodzenie zewnętrznej uszczelki

Uszczelka zewnętrzna wykonana z gumy po długotrwałym używaniu, może pęknąć. Chcąc usunąć tę część, należy zdemontować sanitariat. Wiąże się to jednak z ryzykiem innych usterek. Wymieniając więc ten element, warto powołać się na specjalistów, którzy poradzą sobie z problemem.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 18, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty