Start Arrow Budowa domuArrow Jak naprawić poszycie dachu?

Jak naprawić poszycie dachu?

Firma dekarska, która miała nam położyć gonty bitumiczne, wykonała nieprawidłowo poszycie dachu – żali się nasz czytelnik. – Według kierownika budowy, deskowanie nie tworzy równej powierzchni, a w poszyciu są szpary.

Co zrobić z kiepskim deskowaniem, będącym skutkiem złej praktyki budowania? – Michał Wilczek, Menadżer produktów Isola na dachy spadziste, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy:

Najważniejsze to pozbyć się szpar. Deski należy przełożyć tzn. zerwać i na nowo ułożyć, eliminu­jąc te o nierównych krawędziach.

(Zbyt szerokie deski, nierówne krawędzie i szpary)

(Zbyt szerokie deski, nierówne krawędzie i szpary)

Szerokie deski przeciąć wzdłuż na węższe i solid­nie przybić do krokwi.

Uskoki na krawędziach desek większe od 2 mm zestrugać. Alternatywnie, szczególnie, gdy deski są wyjątko­wo złej jakości, zamontować na zastanym poszyciu płyty dachowe, np. OSB/3 o grubości 15 mm.

Zastosować systemową membranę podkładową zalecaną przez producenta dachówek bitumicz­nych. Nowoczesne produkty działają zdecydowa­nie efektywniej niż papa asfaltowa zbrojona welo­nem z włókien szklanych. Rozwiązaniem niedopuszczalnym jest papa izolacyjna z wkładką tekturową.

Pamiętajmy, że dach kryty jakościowymi gontami bitumicznymi, które zamontowano zgodnie z zalecenia­mi renomowanego producenta, jest wyjątkowo wdzięczny: trwały, komfortowo cichy, niekłopotliwy w użytkowaniu i pozbawiony konieczności konserwacji.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu