Start Arrow InstalacjeArrow Jak niebanalnie ogrzać przedpokój?

Jak niebanalnie ogrzać przedpokój?

Myśląc o ogrzewaniu w naszym domu często zapominamy o przedpokoju. Tymczasem to w tym pomieszczeniu odpowiednio zaplanowane ogrzewanie centralne jest niezmiernie ważne. W dobrze ogrzanym przedpokoju możemy codziennie suszyć kurtki i buty zmoczone w deszczowe czy śnieżne dni. Ciepły przedpokój chroni też dom przed wyziębieniem.

Jak niebanalnie zaaranżować ciepły dom już od progu radzą eksperci z firmy PURMO:

Każdy z nas lubi poczuć domowe ciepło już na progu mieszkania. Tęsknimy za tym szczególnie w czasie jesiennej słoty czy mroźnych, zimowych dni. Dobrze ogrzany przedpokój ma jednak nie tylko sprawić byśmy poczuli się miło wchodząc do mieszkania. Ciepły przedpokój spełnia ważną rolę w procesie ogrzewania całego domu i podnosi wygodę naszego codziennego życia.

Przedpokój – szczególnie w domach jednorodzinnych – to pierwsze pomieszczenie narażone na wyziębienie z racji częstego otwierania drzwi wejściowych. Odpowiednie dobranie grzejników w przedpokoju pozwala uniknąć straty ciepła w całym domu. Przedpokój stanowi swoistą „zaporę”, by zimne powietrze nie dotarło tak szybko do innych pomieszczeń. Rozwiązanie takie od lat stosowane jest zimą w miejscach, gdzie zewnętrzne drzwi są często otwierane z uwagi na duży przepływ ludzi, np. w biurowcach czy centrach handlowych. Zawsze przy wejściu znajdują się tam dmuchawy z ciepłym powietrzem.

Ciepło z podłogi…

Do przedpokoju najlepiej zaplanować ogrzewanie podłogowe. Zazwyczaj w pomieszczeniu wejściowym nie mamy do dyspozycji większych powierzchni ścian, gdyż zajmują je drzwi, wieszaki czy schody. Ogrzewanie podłogowe jest więc bardzo funkcjonalne. Rozwiązanie takie doskonale współgra też z gresem czy płytkami, jakie najczęściej są wykorzystywane w aranżacji przedpokoju.

Ogrzewanie ułożone pod dobrze przewodzącymi ciepło płytkami zapewnia stałą temperaturę na całej powierzchni podłogi. Ciepła podłoga miło wita domowników, a równomiernie rozłożone ciepło gwarantuje przyjemne doznanie nawet dla bosych stóp. Pozwala też szybciej schnąć butom czy plamom mokrego śniegu.

…lub klasycznie

Szeroki wybór wzorów, kształtów i rozmiarów proponowanych przez największych producentów grzejników pozwala dobrać klasyczny grzejnik praktycznie do każdego przedpokoju. Grzejnik może stać się funkcjonalnym dodatkiem w aranżacji pomieszczenia podkreślając jego charakter i wystrój.

(Dekoracyjny grzejnik pionowy. fot. PURMO)

Dekoracyjne grzejniki dostępne są zarówno w wersjach pionowych, jak i bardziej klasycznych, poziomych. Dla oszczędności miejsca, którego z reguły w przedpokoju nie mamy dużo, styliści polecają grzejniki pionowe. Projektanci szukają zaś pomysłów by funkcjonalność połączyć z designem. Na uwagę zasługuje np. grzejnik, zaprojektowany jako wieszak do przedpokoju, na którym suszyć możemy mokre ubrania czy parasole.

(Grzejnik zaprojektowany jak wieszak. fot. PURMO)

W przedpokoju potrzebujemy też miejsca, gdzie można usiąść by wygodne założyć buty. Idealnie do tego nadaje się grzejnik z ławeczką. Estetycznie połączone siedzisko i część grzejna to idealne rozwiązanie do mniejszych przedpokoi. Dwa w jednym: ogrzewanie i komfort w codziennym życiu.

(Grzejnik jak ławeczka. fot. PURMO)

Rozwiązaniem polecanym do wąskich i długich przedpokoi są poziome, niskie grzejniki. Ich umiejscowienie wzdłuż ściany powoduje, że zajmujemy minimalny obszar przedpokoju. Wolną powierzchnię ściany możemy wówczas wykorzystać na domową galerię fotografii.

(Niski poziomy grzejnik idealny do wąskich korytarzy. fot. PURMO)

Klasycznie czy designersko zależy od naszego gustu. Najważniejsze w planowaniu ogrzewania przedpokoju jest jednak odpowiednie dobranie rozmiaru grzejnika, by zapewniał wystarczający poziom ciepła w pomieszczeniu i pomagał w suszeniu mokrych płaszczy i butów w deszczowe dni.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje