Start Arrow OgródArrow Jak ochronić rośliny przed upałem?

Jak ochronić rośliny przed upałem?

Upał każdemu dał się już we znaki… Lato w ogrodzie dla Twoich roślin może być niebezpieczne… Nadmiar słońca i wysokie temperatury nie sprzyjają rozwojowi roślin. Warto więc pomyśleć o ich ochronie. O czym należy pamiętać, aby kwiaty i rośliny w Twoim ogrodzie były piękne przez całe lato? Oto kilka wskazówek…

#1 Podlewanie

Regularne podlewanie sprzyja rozwojowi roślin. Warto jednak pamiętać o tym, aby podlewać je o określonej porze… Najlepszą z nich jest późny wieczór, kiedy to promienie słoneczne są najsłabsze, a roślinom nie grozi spalenie. Rośliny możesz również podlewać wczesnym rankiem, kiedy to promienie słoneczne są nisko. Wybór należy do Ciebie! Pamiętaj jednak, aby nie podlewać w samo południe. 

#2 Kolor doniczek

…z pozoru błaha sprawa, a jednak ma znaczenie! Wybierz te jasne, które nie pochłaniają promieni słonecznych, a odbijają je. Ciemne doniczki szybko się nagrzewają, wysuszając przy tym ziemię. 

#3 Nawóz z potasem

To właśnie potas reguluje wchłanianie i wydalanie wody przez roślinę. Warto więc zastosować ten mikroelement. Im więcej go w glebie, tym lepsza gospodarka wodna rośliny.

#4 Kora sosnowa

…zatrzymuje wodę w gruncie, dzięki czemu rośliny mają lepszy dostęp do niej.

#5 Nawozy 

Na rynku dostępnych jest wiele nawozów, które chronią rośliny przed nadmiernymi promieniami UV. Ponadto zawierają one wiele substancji, które utrzymują odpowiednie nawodnienie roślin oraz posiadają niezbędne substancje odżywcze. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 9, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty