Start Arrow Wiadomości Arrow Jak ogrzewać domek letniskowy?

Jak ogrzewać domek letniskowy?

Miejsce relaksu

Domki letniskowe i działki od zawsze są odskocznią od codziennego życia, miejscem gdzie można wypocząć, a także spotkać się z rodziną czy znajomymi. Szczególnie dla mieszkańców miast są one okazją do obcowania z przyrodą. Domki i altany na działkach najczęściej użytkowane są sezonowo, w zależności od naszego wolnego czasu i pogody.

Przydatne ogrzewanie

Pogoda może płatać figle przez cały rok. Temperatury w czasie wiosny i jesieni bywają niskie, a chłodne poranki czy wieczory nie są niczym dziwnym nawet w lipcu czy sierpniu. Dlatego, aby komfortowo korzystać z domków letniskowych i altan, należy wyposażyć je w ogrzewanie.

Pełna instalacja grzewcza?

Jeśli nie planujemy całorocznego użytkowania tych obiektów, a jedynie krótkie pobyty podczas ciepłych miesięcy – nie musimy montować w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej, która wymaga:
– rozprowadzenia rur i zamontowania grzejników
– zakupu kotła i miejsca na opał
– zabezpieczenia przed mrozem podczas zimy.

Rozwiązaniem grzejniki elektryczne

O odpowiednią temperaturę w domku letniskowym zadbają grzejniki elektryczne, które mogą być uruchamiane sporadycznie – gdy spędzamy czas na działce, a temperatura jest niewystarczająca. Ich zaletą jest:
– szybkie nagrzewanie pomieszczeń
– prosta instalacja – wystarczy podłączenie do prądu
– brak konieczności zakupu kotła i rozprowadzenia rur, a co za tym idzie – nie musimy wykonywać przeróbek, ani wygospodarowywać miejsca, którego zwykle brakuje w takich budynkach.

Niedrogie grzejniki konwekcyjne

Optymalnym rozwiązaniem dla domków letniskowych i altan są grzejniki konwekcyjne – najtańsze spośród grzejników elektrycznych (kosztują kilkaset złotych, czyli mniej niż grzejniki promieniujące czy radiacyjne). Wykorzystują one efekt unoszenia się ciepłego powietrza, które szybko rozchodzi się w ogrzewanym pomieszczeniu.

Także w wersji stojącej

Jednym z konwektorów, który można stosować okazjonalnie w domkach letniskowych, jest grzejnik F119, którego moc wynosi od 500W do 2500W. Wyprodukowano go nie tylko w tradycyjnej wersji wiszącej, ale także stojącej (komplet nóżek w opakowaniu). Urządzenie to wyposażone jest w przewód elektryczny zakończony wtyczką Euro. Możemy ustawić go więc w dowolnym miejscu, a następnie zmieniać jego położenie według potrzeb.

Jakie funkcje?

Ten grzejnik konwekcyjny z oferty Atlantic Polska gwarantuje bardzo krótki czas nagrzewania. 99 procent pobieranej przez niego energii, zamieniane jest w ciepło ogrzewanego pomieszczenia.

Urządzenie posiada:

– niskotemperaturowy element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym
– elektroniczny termostat z mikroprocesorem i płynną regulacją temperatury w zakresie od 7 do 30 st.C. (możemy kontrolować zakres temperatur pracy urządzenia z dokładnością do 0,1 st.C.)
– system Clip&go, który umożliwia bardzo szybki i prosty montaż/demontaż
– możliwość współpracy z programatorem, a także sterowania za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu będziemy oszczędzać energię.

Atlantic Polska

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (5820)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 29, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania

Obejrzyj zdjęcia domowników