Start Arrow Wiadomości Arrow Jak osiągnąć well-being we wnętrzach?

Jak osiągnąć well-being we wnętrzach?

W dzisiejszym świecie coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach, więc coraz częściej staramy się w sposób świadomy aranżować nasze domy i mieszkania. W jaki sposób osiągnąć well-being, czyli dobre życie i balans za pomocą wystroju?

WPROWADŹ ZIELEŃ I WYKORZYSTAJ DESIN BIOFILNY

Design biofilny to nowy sposób na połączenie natury i przestrzeni wewnętrznych, tak aby we własnym domu stworzyć zrównoważone środowisko, w którym możemy uczyć się, pracować i żyć. Zieleń i materiały naturalne dodają wnętrzom dobrej energii i sprawiają, że czujemy się lepiej. Rośliny wpływają też na nasze emocje, pomagają nabrać sił witalnych, pozwalają na większe skupienie i zebranie myśli. Niestety, codzienne wizyty w lesie dla wielu mieszkańców miejskich aglomeracji są niemożliwe. Warto więc przenieść odrobinę lasu do miejsc, w których spędzamy najwięcej czasu – do domu czy biura. Jeśli we wnętrzach chcemy zastosować biofilny design, pamiętajmy o następujących elementach: naturalnym świetle, wprowadzeniu zieleni, zadbaniu o czyste powietrze, wyważeniu kolorystycznym wnętrza i naturalnych teksturach. Jeśli połączymy te elementy z osobistymi akcentami na pewno wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie.

ZADBAJ O ERGONOMIĘ

Ergonomia polega na dostosowaniu środowiska, w którym funkcjonujemy pod nasze indywidualne potrzeby. Obejmuje przyjazny dla użytkownika design, komfort i dobre samopoczucie. We wnętrzach to także kształty, funkcje, ale i kolory. Wszystkie te elementy wpływają na nasz well- being. Dekorując wnętrza pamiętajmy, że kolory dzielimy na aktywne i pasywne. Aktywne, jak na przykład różowy, żółty i inne jasne kolory sprawiają, że pomieszczenie jest większe i jaśniejsze. Natomiast pasywne, czyli ciemne kolory, takie jak zielony czy fioletowy dodają wnętrzom intymność i ciepła.

ZACHOWAJ HARMONIĘ DZIĘKI NATURALNYM MATERIAŁOM

Czy odczuwasz różnicę między drewnianą a plastikową miską? Zapewne tak. Drewno, kamień i metale, czyli materiały naturalne mogą wzbogacić i ożywić nasz dom. Ich główna wartość polega na długoterminowej użyteczności, naturalnym wyglądzie i wprowadzeniu harmonii do wnętrza. Jeśli szukamy rozwiązań związanych z naturą warto poszukać inspiracji w najnowszej kolekcji Trend od TechniStone®. Znajdziemy w niej m.in. wzór Ambiente Light. Materiał przypomina surowy, hartowany kamień urozmaicony subtelnymi elementami, które dodają mu niepowtarzalnego charakteru. Co istotne, materiał posiada o wiele wyższą plamoodporność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do tradycyjnego kamienia. Kamień TechniStone® to materiał długowieczny, zostaje z nami praktycznie na całe życie.

POZBĄDŹ SIĘ BAŁAGANU

Rewolucyjna mantra Marie Kondo, autorki znanej na całym świecie książki Magia sprzątania radzi, aby trzymać tylko te przedmioty, których posiadanie daje nam przyjemność i przynosi radość, a wyeliminować te, które nic nie wnoszą. Jeśli nie możemy utrzymać porządku w domu, oznacza to, że mamy zbyt wiele przedmiotów. Brak porządku potrafi skutecznie zakłócić odpoczynek, sen, a także pracę. Starajmy się traktować swoje wnętrza jak małe centrum wellness. Stwórzmy dla siebie przestrzeń, w której możemy czytać, medytować i kontemplować. Otaczajmy się rzeczami, które nas uszczęśliwią i mają dla nas wymiar osobisty, jak na przykład ulubione książki lub zdjęcia.

INFORMACJE O TECHNISTONE:

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.

TechniStone®

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 6, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty