Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jak pielęgnować drewniane przybory kuchenne?

Jak pielęgnować drewniane przybory kuchenne?

Aby drewniane akcesoria kuchenne, służyły nam przez wiele lat, należy o nie odpowiednio dbać. Jak pielęgnować drewniane przybory kuchenne? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

O czym należy pamiętać?

Przed pierwszym użyciem drewnianych akcesoriów kuchennych, należy je odpowiednio zaimpregnować. Użyj do tego oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego. Impregnat sprawi, że drewno nie będzie się odbarwiać i wchłaniać zapachów oraz wilgoci. 

Aby móc cieszyć się trwałością drewnianych akcesoriów kuchennych, pamiętaj, by nie myć ich w zmywarce. Nadmiar wody może uszkodzić ich powierzchnię. Co więcej, po każdym umyciu drewnianych akcesoriów pod ciepłą i bieżącą wodą (z dodatkiem płynu do mycia naczyń), należy je dokładnie wysuszyć. Nie chowaj mokrych przyborów kuchennych do szuflady. 

Jak pielęgnować drewniane akcesoria kuchenne?

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z drewnianej deski czy łyżki, należy natrzeć je sokiem z połówki cytryny lub moczyć przez całą noc w occie jabłkowym. 

Chcąc natomiast usunąć odbarwienia z drewnianej powierzchni przyborów kuchennych, należy skropić je obficie sokiem z cytryny i posypać gruboziarnistą solą, a następnie przetrzeć czystą szmatką. Możesz też wykorzystać do tego roztwór z wody i sody oczyszczonej. Zanurz drewniane akcesoria kuchenne w przygotowanym roztworze i zostaw na całą noc. 

Jeśli na drewnianym wałku pozostały resztki ciasta, usuń je za pomocą soli. 

Z kolei chcąc uniknąć pleśni wewnątrz drewnianego chlebaka, przetrzyj jego wnętrze szmatką, nasączoną octem. Chlebak pozostaw otwarty aż do wyschnięcia. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty