Start Arrow OgródArrow Jak podlewać storczyki?

Jak podlewać storczyki?

Storczyki to piękne i długowieczne rośliny ozdobne, które są niezwykłą dekoracją naszego domu. Aby cieszyć się ich wyjątkowym wyglądem, należy je odpowiednio podlewać. Zastanawiasz się, jak podlewać storczyki? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Pochodzenie storczyków 

Storczyki pochodzą z tropikalnych rejonów Ameryki. Uprawiając więc te rośliny w domu, należy więc zapewnić im odpowiednie warunki. Jak podlewać storczyki? O tym poniżej…

Jaką wodą podlewać storczyki?

Storczyki zaleca się podlewać miękką wodą, podobną do deszczowej. Dobrze byłoby, aby była ona przegotowana. Wrzątek należy odstawić na około 24 godziny. Pamiętaj, aby nie podlewać storczyków wodą z kranu, ponieważ zawiera ona dużą ilość wapnia, co może doprowadzić do zmiany odczynu podłoża na zasadowy. W efekcie system korzeniowy rośliny może obumrzeć. 

Jak podlewać storczyki?

Storczyki należy podlewać, wstawiając pojemnik z rośliną do naczynia z wodą na około 20 minut. Po tym czasie należy wyjąć doniczkę z wody i odczekać kilka minut aż jej nadmiar swobodnie odpłynie. 

Kiedy podlewać storczyki?

Roślinę zaleca się podlewać rano. Dzięki temu naziemne fragmenty rośliny zdążą wyschnąć przed silniejszym operowaniem promieni słonecznych. Nie powinniśmy podlewać storczyków w nocy, gdyż to sprzyja rozwojowi chorób. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 30, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty