Start Arrow Budowa domuArrow Jak podzielić otwartą przestrzeń?

Jak podzielić otwartą przestrzeń?

Na parterze mam duży salon połączony z kuchnią i jadalnią. Urządzam przyjęcia i w niektórych sytuacjach wolałabym zasłonić część kuchenną. Nie chcę jednak stawiać ścianki, bo zależy mi na dużej przestrzeni.

Czytelniczce doradza Monika Szczęsny, Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor:

W ostatnich latach w naszych domach i mieszkaniach popularnością cieszą się otwarte przestrzenie, które dają poczucie swobody. Jednocześnie chcemy ukryć lub zasłonić np. kuchenkę z widocznymi garnkami czy płaszcze wiszące w przedpokoju. W takich sytuacjach podzielenie przestrzeni staje się niezbędne.

Mając do dyspozycji spory metraż, możemy z łatwością podzielić przestrzeń mieszkania na wygodne i funkcjonalne części. Nie zawsze konieczne jest stawianie ścianek działowych. Poszczególne strefy możemy akcentować meblami, kolorystyką, oświetleniem lub rodzajem podłogi. Nowatorską propozycją jest zastosowanie drzwi podwieszanych.

Drzwi podwieszane to bardzo wygodny sposób aranżowania przestrzeni. Poprzez jej szybkie powiększanie lub zmniejszanie z łatwością możemy wyznaczyć poszczególne, funkcjonalne strefy w mieszkaniu. A co najważniejsze i najbardziej innowatorskie: nie musimy niszczyć podłogi, aby takie drzwi zamontować.

(fot. Komandor)

(fot. Komandor)

Drzwi podwieszane to estetyczne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu możemy w dowolnej chwili odsłaniać lub zasłaniać wybrany fragment wnętrza. W ten sposób z łatwością oddzielimy kuchnię i jadalnię od salonu oraz części wypoczynkowej. Pozwoli nam to zasłonić przestrzeń użytkową kuchni, kiedy na przykład odwiedzą nas niespodziewani goście.

(fot. Komandor)

(fot. Komandor)

Urządzając mieszkanie, musimy często pogodzić potrzeby wszystkich osób, które w nim mieszkają. Każdy marzy o miejscu, w którym mógłby odpoczywać i spędzać czas. Jest to szczególnie trudne na otwartej przestrzeni. Dzięki zastosowaniu drzwi podwieszanych możemy w prosty sposób zaaranżować oddzielny kąt do pracy czy nauki, wydzielić sferę do spania lub urządzić garderobę. Wsparciem w podziale przestrzeni może okazać się oświetlenie. Zastosowanie dwóch lamp wiszących, w tym samym wzorze, ale o innych kolorach, subtelenie oddzieli części pomieszczeń o różnych funkcjach. Wygospodarowaną przestrzeń możemy dowolnie wykorzystać, a co bardzo ważne nie zajmują tyle miejsca, co klasyczne drzwi. Ponad to pozwalają zachować jednolite przejścia pomiędzy pomieszczeniami, które, nie naruszają powierzchni podłogi.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty