Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Jak prowadzić dokumentację budowy domu?

Jak prowadzić dokumentację budowy domu?

Zobacz także:

Pozwolenie na budowę 2013: jakie dokumenty, co we wniosku?

Budowa domu jednorodzinnego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Aby decyzja została wydana, inwestor musi złożyć stosowny wniosek wraz z wymaganymi dokumentami. Od września 2013 roku obowiązuje nowy wzór takiego wniosku. Sprawdź, jakie dokumenty musisz przedłożyć w urzędzie i pobierz wzór wniosku o pozwolenie na budowę.

Zawiadomienie o rozpoczęciu robót a pozwolenie na budowę

Na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem robót budowlanych, o zamierzonych pracach należy poinformować właściwy organ nadzoru budowlanego. Należy jednak pamiętać, że roboty budowlane mogą być rozpoczęte tylko wtedy, gdy uprawomocni się pozwolenie na budowę.

Gotowe projekty domów w pozwoleniu na budowę

Budowa domu może się rozpocząć tylko na podstawie wydanego pozwolenia na budowę. Aby je uzyskać, należy złożyć stosowny wniosek dołączając wszystkie niezbędne załączniki. Najważniejszym z nich jest projekt budowlany. Czy projekt gotowy to projekt budowlany, który składa się z wnioskiem o pozwolenie na budowę?

Kto jest kim na budowie?

Budowa domu wymaga zatrudnienia uczestników procesu budowlanego. Są nimi inwestor, inspektor nadzoru inwestorskiego, projektant i kierownik budowy. Każdy z nich ma swoje prawa i obowiązki na placu budowy. Przed rozpoczęciem budowy warto się z nimi zapoznać.

« Wstecz

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 9, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty