Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jak przechowywać produkty spożywcze, aby zachowały dłużej świeżość?

Jak przechowywać produkty spożywcze, aby zachowały dłużej świeżość?

Chociaż trzymasz je w lodówce, szybko się psują? Nie wszystkim produktom spożywczym służy chłód i wilgoć. Oto kilka pomysłów, jak je przechowywać, aby jak najdłużej zachowały smak i nadawały się do spożycia. 

Żółty ser 

Zapakowany w papier i schowany do lodówki, szybko wyschnie i straci aromat, a owinięty folią – spleśnieje. Co zrobić? Włóż go do pojemnika z kilkoma kostkami cukru – dłużej zachowa smak i miękkość. Innym sposobem na przedłużenie jego trwałości, jest skropienie go olejem i zamknięcie w pojemniku – tłuszcz zapobiegnie wysychaniu i dodatkowo nawilży ser.

Wskazówka! Pamiętaj, że ser kupiony w jednym kawałku, będzie dłużej świeży. 

Cebula i owoce 

Cebula i owoce nie lubią wilgoci. W takich warunkach tracą aromat i dużo szybciej zaczynają się psuć. Znacznie lepszym miejscem do przechowywania tych owoców i warzyw będzie ciemne i suche miejsce, o temperaturze pokojowej. Idealnie do tego nadaje się kuchenna szafka. Dotyczy to tych owoców, które mają grubszą skórkę. Te o cienkiej skórce, np. kiwi lepiej jak najszybciej zjeść, bo w suchym i ciepłym miejscu szybko wysychają. 

Cytrusy mogą być trzymane poza lodówką, ale równie dobrze będą czuć się w lodówce. 

Jajka i miód

W lodówce na górnej półce jajka można przechowywać kilka tygodni. Miód natomiast kilka miesięcy (lub dłużej). Jednak nie na drzwiach lodówki, ponieważ otwierane i zamykane drzwiczki, powodują, że temperatura waha się, co nie służy tym produktom. Jajka można też trzymać w szafce kuchennej, jeśli panuje w niej temperatura niższa niż 20 stopni Celsjusza. Zaś miód wystarczy postawić z dala od światła. 

Ziemniaki 

Panująca w lodówce wilgoć, sprawia, że ziemniaki gniją. W ciepłym pomieszczeniu natomiast będą kiełkować. Gdy do ziemniaków dociera słońce – stają się zielone. Najlepiej będzie im więc w suchym, ciemnym i chłodym pomieszczeniu, w którym panuje temperatura około 10 stopni Celsjusza. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 2, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD