Start Arrow Wiadomości Arrow Jak przygotować pokój dla ucznia?

Jak przygotować pokój dla ucznia?

Ważnym czynnikiem wpływającym na samopoczucie dziecka podczas nauki jest wyposażenie pokoju. Meble dla ucznia powinny być przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne, ale także gustowne, pasujące do jego upodobań i innowacyjne, aby lubił z nich korzystać. Z jakich elementów powinien zatem składać się pokój dziecka w pierwszych latach jego przygody ze szkołą?

Biurko do efektywnej nauki

Gdy nasze dziecko idzie do szkoły, nie wystarczy mu już stolik do rysowania. Chcąc zadbać o jego zdrowie i odpowiednią postawę podczas odrabiania lekcji, powinniśmy zdecydować się na zakup krzesła i biurka. Odpowiednio dobrany mebel pozwoli na podparcie łokci na blacie, a tym samym zdrową dla kręgosłupa postawę.

Na biurku zwykle mieszczą się akcesoria potrzebne do odrabiania lekcji, jak zeszyty, książki, długopisy, ołówki czy kredki. Jeśli wszystkie niezbędne przedmioty dziecko będzie miało w zasięgu ręki, rozglądanie się za nimi po pokoju nie będzie go rozpraszało, a ono samo będzie mogło skupić się na szybkim wykonaniu swoich obowiązków.

Biurko Visby Young

Szafki, półki, regały

Niektóre rodzaje mebli towarzyszą dziecku od najmłodszych lat. Początkowo rodzice trzymają w nich ubranka i akcesoria dla maluszka. Z czasem takich mebli potrzeba coraz więcej, bo dziecku wraz z wiekiem przybywa zabawek, na które trzeba znaleźć miejsce. Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to kolejny etap w życiu dziecka, który wraz z nowymi doświadczeniami przyniesie książki, zeszyty i przybory szkolne. Te najwygodniej jest ustawić właśnie na półkach lub umieścić w szufladach, aby dziecko miało do nich łatwy dostęp, a jednocześnie mogło utrzymać porządek w swoim królestwie. Najbardziej funkcjonalne i atrakcyjne będą te z dużą ilością półek. Poza funkcją użytkową będą stanowiły doskonały element dekoracyjny zarówno same w sobie, jak i w połączeniu z ustawionymi na nich zdjęciami czy bibelotami.

Komoda Visby Young

Po nauce czas na odpoczynek!

Nauka bywa męcząca. Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny w okresie intensywnej pracy mózgu jest odpoczynek i sen. Dziecko w tym czasie regeneruje siły i przygotowuje się do kolejnego dnia pracy. Aby mogło efektywnie wypocząć, musimy zapewnić mu odpowiednie warunki. Niezbędne jest zatem wygodne łóżko, umożliwiające zdrowy sen. Na rynku dostępne są łóżka przystosowane rozmiarem do wzrostu dziecka. Te jednak zmuszą rodzica do ponownego zakupu, gdy malec podrośnie i przestanie się na nich mieścić.

Warto kupić łóżko z materacem w uniwersalnym rozmiarze. Takie “dorosłe” łóżko jest zdrowsze dla wciąż rozwijającego się dziecięcego organizmu niż rozkładane tapczany, a jednocześnie bardziej opłacalne. Dziecko będzie mogło się na nim swobodnie wyciągnąć i ułożyć w najbardziej komfortowej pozycji. Rodzice z kolei, kupując taki model, zaoszczędzą pieniądze, bo posłuży on wiele lat – komentuje Mariola Kacprzak, przedstawicielka marki Visby Young.

Jeśli pokój jest niedużych rozmiarów, idealnym posunięciem będzie zakup łóżka piętrowego, pod którym zmieścimy dodatkowe półki lub biurko, zostawiając tym samym więcej miejsca na zabawę. Z takiego zakupu dziecko na pewno będzie zadowolone, bo spanie na mniej standardowym meblu da mu dużo radości.

Łóżko Visby Young

Właściwe wyposażenie pokoju dziecka już na początku jego przygody ze szkołą wpłynie pozytywnie na efekty nauki. Ważne, aby pomieszczenie było dostosowane do potrzeb małego ucznia i urządzone zgodnie z jego zainteresowaniami i typem charakteru. Jeśli dziecko jest aktywne, zostawmy mu więcej przestrzeni na zabawę. Jeśli lubi dużo odpoczywać, stwórzmy przytulny kącik, w którym będzie mogło się zrelaksować. A jeśli nasza pociecha uwielbia się uczyć, postawmy na akcesoria, które jej to umożliwią.

Źródło:Visby Young

Visby Young
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Visby

Visby
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 24, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: pokój dziecka