Start Arrow Wiadomości Arrow Jak skutecznie zabezpieczyć dom?

Jak skutecznie zabezpieczyć dom?

Kompleksowe zabezpieczenie domu wymaga starannego przemyślenia. Drzwi, okna, alarm, sejf – każdy z tych elementów musi być umiejętnie dobrany, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo naszej własności. Podpowiadamy, jak odpowiednio zabezpieczyć dom. Powiedz NIE złodziejowi!

Kluczowe miejsca

Drzwi wejściowe i balkonowe, okna tarasowe oraz piwniczne – to miejsca o które należy szczególnie zadbać, gdy zamierzamy zabezpieczyć dom. Najważniejszym punktem naszego domu są oczywiście główne drzwi wejściowe. Decydując się model antywłamaniowy, musimy zapłacić więcej, jednak stalowa konstrukcja skutecznie chroni je przed wyważeniem. Zgodnie z europejskimi wytycznymi ich solidność określana jest w przedziale od 1 – 6 (im wyższa cyfra, tym większa odporność na włamanie). Nawet najlepsze drzwi można jednak przeforsować, dlatego warto zainwestować w odpowiedni system alarmowy. – Sprawnie działający system alarmowy zatrzymuje 80 % włamań – zaznacza Robert Wagner, ekspert marki Yale. – Jeśli chodzi o alarmy domowe, szczególnie poleca się modele, które w momencie włączenia automatycznie przesyłają stosowną informację telefoniczną do domowników. Ponadto, nowoczesne urządzenia mogą być aktywowane lub dezaktywowane za pomocą telefonu komórkowego, dzięki czemu możemy umożliwić wejście do domu zaufanej osobie ­– dodaje ekspert Yale. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej włamań dokonywanych jest przez okna, dlatego zabezpieczenie domu w tym aspekcie również jest bardzo istotne. Podobnie jak w przypadku drzwi, w ofertach producentów znajdziemy okna antywłamaniowe lub modele z elementami antywłamaniowymi. Przy ich wyborze koniecznie powinniśmy sprawdzić certyfikaty i to, czy przyznawane są one całemu oknu, czy tylko jego wybranym elementom. Warto także pomyśleć nad zamontowaniem rolet zewnętrznych – obok zdecydowanej poprawy bezpieczeństwa, rolety gwarantują także izolację termiczną oraz akustyczną.

Kosztowności pod szyfrem

W ramach ochrony kosztowności, dokumentów i biżuterii warto zainwestować w solidny sejf z zamkiem cyfrowym oraz mechanicznym. – W nowoczesnych sejfach stosuje się rozwiązania, których zadaniem jest maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa – przekonuje Robert Wagner, ekspert marki YALE. –  Są to m.in. rygle elektromotoryczne i 6-zapadkowe dwuryglowe zamki. Zawiady, sprężyny otwierające i opancerzenie są dodatkowo wzmocnione, a drzwi wycinane laserowo. Obok samej specyfiki, coraz częściej dba się także o estetykę produktów. Niebanalny, minimalistyczny design obudowy, podświetlany wyświetlacz z kodem i oświetlenie wewnętrzne – to tylko niektóre z cech charakteryzujących nowoczesne sejfy – dodaje na koniec ekspert.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

Najbardziej wymagającym klientom wychodzi naprzeciw nowoczesna technologia – w tzw. inteligentnych domach możemy zainstalować system, który pozwala zdalnie (za pomocą komputera lub telefonu) operować m.in. światłem, roletami, muzyką czy telewizorem. Takie rozwiązanie możemy także zintegrować z systemem kamer i na bieżąco uruchamiać określone urządzenia w miejscach, które uważamy za stosowne. Co jeszcze? Rozważmy wybór elektronicznego wizjera, dzięki któremu na ekranie LCD wyraźnie widzimy kto stoi za drzwiami. To rozwiązanie szczególnie użyteczne dla osób starszych oraz dzieci. Nowoczesne urządzenia zapisują ponadto obraz na karcie pamięci, a dzięki zamontowanej podczerwieni, nawet w środku nocy będziemy mieli możliwość weryfikacji osoby stojącej po drugiej stronie. Przy głównej bramie warto natomiast zamontować nowoczesny wideodomofon – zwiększa bezpieczeństwo podobnie jak wspomniany wizjer i pozwala na rejestrowanie osób przychodzących na naszą posesję.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 28, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: systemy alarmowe