Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Jak sprawić, by ogród zimowy był trwały?

Jak sprawić, by ogród zimowy był trwały?

Ogród zimowy stanowi ciekawe urozmaicenie naszej  posiadłości, aby jednak był efektowny, musi być odpowiednio skonstruowany i pielęgnowany. Jeśli będziemy przestrzegać kliku podstawowych zasad, jego pięknem będziemy mogli się cieszyć przez długie lata.

Kwestie techniczne

Zobacz także:

Podstawą konstrukcji ogrodu zimowego są dobrze wykonane, trwałe fundamenty z betonu. Powinny być wykonane już na etapie budowy domu. Koniecznością jest ich odpowiednia izolacja termiczna oraz zabezpieczenie przed przenikaniem wody.

Odprowadzanie wody może być dyskretne i nie psuć estetyki ogrodu zimowego. Rury spustowe możemy ukryć w specjalnych tubach, albo skorzystać z całego systemu rur ozdobnych. Pamiętajmy tez o odpowiednich uszczelkach na połączeniach. Do izolacji możemy także użyć specjalnej taśmy rozprężnej.

Największe zagrożenie dla konstrukcji naszego ogrodu zimowego stanowią zmienne warunki atmosferyczne. Zaleganie śniegu na jego dachu może mieć fatalne skutki, dlatego wybierzmy dach nachylony pod takim kątem, aby śnieg mógł się swobodnie zsuwać. Najlepsze nachylenie to ok. 10 – 45 stopni. Dach najlepiej wykonać ze szkła zespolonego – ewentualne uszkodzenia powodują jedynie jego pękanie, podczas gdy zwykłe szkło rozpada się na drobne kawałki.

(Najlepiej, aby dach ogrodu zimowego był wykonany ze szkła zespolonego)

Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest bardzo istotne – wentylacja jest tak samo ważna, co ogrzewanie ogrodu zimą. Ogrody zimowe powinny być zaopatrzone w system wentylacji odwrotny do grawitacyjnego. Oznacza to, ze nawiewniki najlepiej umieścić bezpośrednio zadaszeniem, zaś wywietrzniki nisko nad podłogą.

Jeśli chodzi o ogrzewanie ogrodu zimowego, najlepiej sprawdzi się system ogrzewania podłogowego (elektrycznego lub wodnego). Instalacja klimatyzacji w ogrodzie zimowym na ogół wiąże się z wysokimi kosztami, ale jest to najskuteczniejsze rozwiązanie.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród