Start Arrow OgródArrow Jak stworzyć ścieżkę w ogrodzie?

Jak stworzyć ścieżkę w ogrodzie?

W miarę, jak dodajemy do naszego ogrodu nowe okazy, staje się on coraz bardziej bujny. Jeśli jest dodatkowo niewielkich rozmiarów, może się okazać w pewnym momencie, że poruszanie się po nim, tak aby nie zniszczyć roślin jest utrudnione. Jak sobie z tym poradzić?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie ścieżki. Na szczęście czasy, kiedy trzeba było ją tworzyć ręcznie, minęły bezpowrotnie. W chwili obecnej na rynku mamy dostępnych wiele wzorów gotowych płytek, które wystarczy ułożyć w ogrodzie tak, aby powstała dróżka.

Rzecz jasna, takie rozwiązanie nie musi być wprowadzane „z konieczności” – płytki ogrodowe i podesty ogrodowe możemy jak najbardziej zastosować jako element ozdobny. Najładniej prezentują się i najlepiej pasują do ogrodu te wykonane z drewna.

Podesty ogrodowe okrągłe

Popularnym rozwiązaniem są drewniane podesty w formie kół. Jest to rozwiązanie wielofunkcyjne, bowiem mogą one służyć nie tylko jako element ścieżki, ale także na przykład jako podstawka pod donicę ogrodową.

Na ogół producenci oferują je w dwóch rodzajach – w formie pełnego koła, bądź też z półokrągłym wycięciem. Ten drugi  typ charakteryzuje się tym, że łatwiej je ze sobą połączyć, aby stworzyć ścieżkę.

(Okrągłe płyty ogrodowe to wygodny sposób na ułożenie ścieżki, fot. S-Bud)

Podesty ogrodowe prostokątne

Jeśli chcemy stworzyć szerszą ścieżkę, która będzie dominującym elementem ogrodu, najlepiej nadadzą się do tego celu prostokątne płyty ogrodowe. Charakteryzują się one tym, że łatwo je ze sobą połączyć. Popularne wymiary to 50 x 100 cm i 50 x 50 cm (kwadrat). Niekoniecznie musimy wybierać naturalny kolor drewna. Równie dobrze z ogrodową scenerią będą komponowały się podesty ogrodowe w kolorze zielonym.

(Do stworzenia dużej ścieżki najlepiej nadają się prostokątne płyty, fot. S-Bud)

Płytki ogrodowe w innych kształtach

Rzecz jasna, niekoniecznie wybierać płytki ogrodowe w prostych, geometrycznych kształtach. Możemy się zdecydować na bardziej ozdobne rozwiązanie, na przykład nieregularne drewniane krążki. To bardzo miłe dla oka rozwiązanie, w szczególności, gdy ścieżka nie przebiega prosto, tylko „wije się” między roślinami.

(Płyty drewniane występują w wielu kształtach, fot. Jurand)

Stosując drewniane płytki ogrodowe i podesty ogrodowe musimy pamiętać o jednej, niezwykle istotnej kwestii – impregnacji. Pamiętajmy aby przed zakupem upewnić się, czy producent zaimpregnował je środkiem zabezpieczającym przed sinicą i pleśnią.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED