Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Jak szpachlować stare ściany?

Jak szpachlować stare ściany?

Remontuję stare mieszkanie. W jednym pokoju nowa farba już się łuszczy, ściana nie była wcześniej gruntowana ani szpachlowana. Nie popełnię tego błędu w kolejnych pomieszczeniach, ale prosiłbym o poradę, jak to wykonać prawidłowo.

Czytelnikowi radzi ekspert Śnieżki, producenta farb do wnętrz:

W przypadku szpachlowania ścian ze starymi powłokami malarskimi podłoże musi być odpowiednio przygotowane. W tym celu powinno się za pomocą metalowej szpachelki usunąć stare odpadające powłoki, a następnie koniecznie zaimpregnować całą powierzchnię Impregnatem wzmacniająco-gruntującym SUPER DOM.

Na wszelkie pęknięcia ścian należy zastosować siatkę zbrojącą taką, jaką stosuje się w przypadku łączenia płyt gipsowo-kartonowych. W celu uzyskania jak najlepszych efektów dekoracyjnych tzn. idealnie prostych linii kątów na wszystkich narożach konieczne byłoby „nabicie” zewnętrznych aluminiowych narożników, a w kątach zastosowanie taśmy papierowej.

szpachlowanie scianSzpachlowanie (w przypadku całego pomieszczenia) zaczynamy zawsze od najtrudniejszego miejsca, czyli sufitu, a następnie szpachlujemy ściany. Narzędzia potrzebne do wykonywania szpachlowania to dwie metalowe szpachelki (najlepiej ze stali nierdzewnej) o różnej wielkości. W przypadku szpachlowania naroży możemy także używać szpachelek kątowych. Mniejsza szpachelka służy do nabierania szpachli z pojemnika na większą szpachelkę – większa z kolei do nakładania i rozprowadzania szpachli na ścianie czy suficie. Sama czynność szpachlowania polega więc na nakładaniu szpachli – za pomocą w/w narzędzi – na przeznaczoną powierzchnię, a następnie na równomiernym jej rozprowadzeniu.

Ważne jest, aby krawędzie nakładającej szpachelki zawsze były „czyste”, tzn. bez grudek powstających na skutek wysychania nakładanej wcześniej szpachli (zabrudzona szpachelka bardzo utrudnia szpachlowanie – powstają zarysowania). Należy również pamiętać, aby nakładać cienkie warstwy. Nałożona w ten sposób masa szybciej wyschnie, co pozwoli na nałożenie kolejnej warstwy, aż do momentu uzyskania pożądanej gładkości.

sniezka

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie