Start Arrow OgródArrow Jak udekorować dom na jesień? Kompozycje kwiatowe z chryzantemą w roli głównej

Jak udekorować dom na jesień? Kompozycje kwiatowe z chryzantemą w roli głównej

W poprzednim artykule Chryzantemy – jesienne kwiaty dekoracyjne podpowiedzieliśmy, jak hodować chryzantemy  w ogrodzie. Dziś ponownie podkreślamy, że te piękne kwiaty doniczkowe są nie tylko „cmentarną” dekoracją. Przedstawiamy jesienne kompozycje kwiatowe z chryzantemą w roli głównej.

chryzantema, kwiaty doniczkowe (3) chryzantema, kwiaty doniczkowe (4)

Dekoracja wnętrz kwiatami

W jesiennych kompozycjach kwiatowych warto postawić na piękne chryzantemy. Przybierają one bowiem różnorodne kształty: kuliste, parasolkowate, pajęczaste oraz pojedyncze kwiatostany, występujące w żółciach, różach, czerwieniach i bielach. Chryzantemy to prawdziwa dekoracja wnętrza, która rozbudzi jesienny nastrój.

chryzantema, kwiaty doniczkowe (5) chryzantema, kwiaty doniczkowe (6)

Chryzantema doniczkowa i cięta

Chryzantema jest niezwykle dekoracyjna i elegancka, pasuje do każdego stylu wnętrza. Wystarczy wybrać odpowiednie naczynie czy doniczki, by wkomponować chryzantemy w dowolne aranżacje, nowoczesne, tradycyjne, minimalistyczne czy retro.

chryzantema, kwiaty doniczkowe (1) chryzantema, kwiaty doniczkowe (2)

Kompozycje kwiatowe z chryzantemą w roli głównej

Te jesienne kompozycje kwiatowe zostały utrzymane w trzech stylach: nowoczesnym, nastrojowym i klasycznym. Styl nowoczesny to proste i rozłożyste formy w kolorach fioletu, zieleni i żółci. Nastrojowe aranżacje podkreślone zostały formą rustykalnych materiałów. W takich wnętrzach ważne są dodatki, które kontrastują z fioletem, kolorem żółtym i pomarańczowym. Fiolet w połączeniu z bielą i czerwienią stanowi ważny element kompozycji kwiatowych do spokojnego stylu klasycznego.

chryzantema, kwiaty doniczkowe (11)

Ręcznie wykonane, gliniane wazoniki są doskonałym tłem dla kwiatów. Wykonana z trzech osobnych kompozycji, rzeźba jest idealna do dużych pomieszczeń. Ze względu na bogatą formę i rodzaj kwiatów można się nią cieszyć zarówno w salonie, jak i w jadalni.

Chryzantema, Wyżlin, Mieczyk, Grewilla, Leucotoe

chryzantema, kwiaty doniczkowe (10) Wazoniki z pojedynczymi kwiatami są tak samo intrygujące jak duży bukiet. Taka aranżacja nada nowoczesnemu wnętrzu lekkości i świeżości.

Chryzantema, Dziurawiec, Leucotoe, Topola

chryzantema, kwiaty doniczkowe (9) Odświeżymy i ożywimy salon układając na półkach szklane wazoniki z pojedynczymi kwiatami. Wypełnione wonią kwiatów, pomieszczenie pobudzi nas do życia i poprawi humor w deszczowy, jesienny dzień.

Floks, Chryzantema, Mieczyk, Wyżlin, Mikołajek, Leucotoe, Grewilla

chryzantema, kwiaty doniczkowe (8) Kto powiedział, że czytanie musi być nudne? Delikatne kwiaty o intensywnie fioletowym kolorze idealnie kontrastują na tle jasnego, czerpanego papieru.

Chryzantema, Floks, Aster

chryzantema, kwiaty doniczkowe (7) Jesienią postaw na drewniane wazony! Intensywny fiolet mieczyka i liatry oraz zieleń chryzantemy idealnie współgrają z jasnym odcieniem drewna. Pionowa aranżacja jest łatwa w wykonaniu i odpowiednia do nowoczesnych wnętrz.

Mieczyk, Chryzantema, Liatra

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia i kompozycje: Biuro Kwiatowe Holandia

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 26, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników