Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Jak udekorować okno?

Jak udekorować okno?

Zasłony, rolety, żaluzje? Aranżacja okna to istotny element wystroju wnętrza. Zastanawiasz się, jak je udekorować? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Decydując się na dekorację okna, warto kierować się nie tylko modą, ale własną wygodą i zdrowiem. Masz w domu alergika, który jest uczulony na roztocza kurzu domowego? Montując żaluzje lub zostawiając nieosłonięte niczym okna, pamiętaj, że dużo częściej wtedy będziesz musiał wycierać kurz z mebli i odkurzać podłogi. Jeśli natomiast zawiesisz firany i zasłony, trzeba je częściej prać, bo kurz będzie osadzał się w pierwszej kolejności właśnie na nich. 

O czym warto pamiętać?

Dekorując okna, wybieraj zasłony, firany i rolety, w taki sposób, aby pasowały one do innych elementów wystroju pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest dopasowanie kolorystyczne poszczególnych elementów wyposażenia, aby różniły się tylko odcieniami. Kontrasty też są mile widziane: w jasnym pokoju powieś ciemne zasłony. 

Gdy brakuje Ci dziennego światła, postaw na przejrzyste rolety z tkaniny, które za dnia podniesiesz, a opuścisz dopiero wieczorem. 

Jeśli natomiast z Twoich okien rozpościera się piękny widok na las, nie zasłaniaj go gęstymi firanami. Ciesz tym widokiem oczy jak najczęściej!

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 2, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty