Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Jak uporządkować ubrania w szafie?

Jak uporządkować ubrania w szafie?

Utrzymanie porządku w szafie, wymaga dobrej organizacji. Jeśli w Twojej szafie panuje bałagan, zacznij układać ciuchy krok po kroku. Podpowiadamy kilka, praktycznych sposobów, które ułatwią Ci do zadanie. Sprawdź i zainspiruj się!

Od czego zacząć?

Zanim zaczniemy porządkować swoją szafę, najpierw przejrzyjmy wszystkie ciuchy i dodatki. Być może z niektórych z nich już nie korzystasz. Oddaj więc je w dobre ręce. Pamiętaj, aby nie wyrzucać ciuchów!

Jeśli już przejrzałeś wnętrze Twoje szafy, zacznij od podziału ubrań na poszczególne kategorie. Dzięki temu w szybki i w łatwy sposób będziesz mógł znaleźć daną rzecz. Nie zapomnij także podzielić ubrań na strefy. W górnej części szafy schowaj ubrania, których nie używasz, ze względu na porę roku. Jeśli posiadasz głęboką szafę, z tyłu ułóż rzeczy, z których nie korzystasz, a z przodu poukładaj ciuchy, które obecnie nosisz. 

Sposoby przechowywania ubrań

Wieszaki 

Postaw na wieszaki, wykonane z drewna bądź metalu. Są bardzo wytrzymałe. Wieszaki z plastiku bardzo często wyginają się i pękają. Są więc niepraktyczne. Pamiętaj, aby wszystkie wieszaki były w jednym kolorze. W ten sposób we wnętrzu szafy zapanuje ład i harmonia. 

Pudełka 

To świetny sposób na przechowywanie drobiazgów. Schowane w pudełku, nie będą zagracać przestrzeni szafy. W pudełku można schować: rękawiczki, czapki, paski, bieliznę, a także apaszki. 

Organizery

… te funkcjonalne przegródki, wykonane z drewna bądź materiału, w łatwy sposób pomogą Ci utrzymać porządek w szafie. Dzięki nim posortujesz drobne elementy garderoby i będziesz je mieć na wyciągnięcie ręki. 

Worki próżniowe

… idealnie nadają się do przechowywania sezonowych ubrań. Ponadto zajmują niewiele miejsca i można je schować na szafie bądź pod łóżkiem. 

Haczyki

… zawieś je na drzwiach szafy. Dzięki nim zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania. Możesz powiesić na nich biżuterię, paski oraz torebki. 

Jak przechowywać buty w szafie?

Jeśli nie dysponujesz osobną półką na buty, możesz je trzymać w szafie wraz z innymi ubraniami. Pamiętaj jednak o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim buty muszą mieć dostęp do powietrza. Ponadto muszą stać swobodnie, aby się nie odkształciły. Najlepiej przechowywać je w pudełkach. W sprzedaży dostępne są specjalne organizery płócienne, które można zawiesić na drzwiach szafy. Mają one kieszenie, w które wkłada się obuwie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 14, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

  • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

  • Lampa wisząca Galaxy 1646

  • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

  • Plafon Vaio 5 Gray