Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Jak urządzić dom nowocześnie i przytulnie? Zobacz prawdziwą aranżację wnętrza

Jak urządzić dom nowocześnie i przytulnie? Zobacz prawdziwą aranżację wnętrza

Ten otoczony zielenią dom we Włocławku przeszedł całkowitą przemianę, w efekcie której powstała nowoczesna, przytulna przestrzeń z klasycznymi akcentami. Całość aranżacji zanurzona jest w ciepłych, neutralnych kolorach, które współtworzą jej domowy klimat. Autorką koncepcji wizualnej wnętrza jest architektka Barbara Godawska, a partnerem wykonawczym sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Kuchnia otwarta na jadalnię i salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Kuchnia otwarta na jadalnię

Właścicielami tego okazałego domu jest małżeństwo lekarzy. To, że ambitne zadanie przeprowadzenia metamorfozy jego wnętrza powierzyli projektantce Barbarze Godawskiej z iHome Studio, nie było dziełem przypadku. Inwestorzy mieli już okazję współpracować z nią przy okazji innego projektu. Rozumieli się więc doskonale, jeśli chodzi o oczekiwania stylistyczne i funkcjonalne. Architektka znała już upodobania przyszłych domowników i wiedziała, jakie rozwiązania przypadną im do gustu.

Marzeniem właścicieli było stworzenie nowoczesnego i przytulnego wnętrza, które byłoby jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Przytulny i nowoczesny salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja salonu

Przytulny i nowoczesny salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja salonu

Barbara Godawska, architektka z iHome Studio:
Mimo dużej powierzchni domu, wcześniej brakowało w nim miejsca do przechowywania ubrań, dokumentów, pamiątek itd. Priorytetem było zaprojektowanie ergonomicznych schowków, szafek, które pozwolą uwolnić poszczególne pomieszczenia z nadmiaru przedmiotów, tym samym wprowadzając we wnętrzu atmosferę ładu i harmonii.

Przestrzeń na parterze

Przestrzeń na parterze

Przestrzeń na parterze

Przestrzeń na parterze

Powierzchnia 200 m2, wysokie pomieszczenia i otwarte przestrzenie stwarzały duże możliwości aranżacyjne, jednak okazały się też niemałym wyzwaniem. Przykładem jest salon, który przed remontem pozbawiony był klimatu i spójnej koncepcji wizualnej. Po przemianie powierzchnia i wysokość stały się jego niekwestionowanymi atutami, a dodatkowo stylistycznie koresponduje on z całością wystroju. Jest to pomieszczenie, z którego architektka jest wyjątkowo zadowolona.

Punktem wyjścia przy tworzeniu projektu była prostota oraz neutralna paleta barw. Szarości, biele, subtelne beże oraz brązy (kolory ze wzornika Para Paints, www.para.pl) stały się bazą dla reszty wystroju. Znalazło się jednak miejsce dla kilku mocniejszych akcentów. W salonie uwagę zwraca ściana w kolorze głębokiej zieleni.

Nowoczesna i przytulna jadalnia - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja jadalni

Przytulny i nowoczesny salon - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja salonu

Projektantka wspomina poszukiwanie idealnego odcienia:

Barbara Godawska, architektka z iHome Studio:
Kolor miał być ciemny, wyrazisty, ale nie dominujący. Dzięki zastosowaniu mocnej kolorystyki na krótszej ścianie, optycznie „zbliżyliśmy” ją do wnętrza, co zneutralizowało efekt długiego pokoju.

W sypialni ścianę zdobi natomiast elegancka tapeta Khroma (zakupiona w salonie Dekorian, www.dekorian.pl ), a w holu tapeta Eeijffinger (również z oferty Dekoriana).

Ciemna sypialnia z elegancką tapetą - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja sypialni

Nieco komplikacji przysporzyła nieregularna bryła budynku.

Barbara Godawska, architektka z iHome Studio:
Dom w swojej strukturze ma sporo poziomów, skosów – elementów konstrukcyjnych, które powodowały wrażenie chaosu formy. Trudność polegała na tym, aby tę formę uspokoić i ujednolicić, ponieważ cała przestrzeń parteru i część piętra jest otwarta i połączona ze sobą.

Otwarta przestrzeń

Otwarta przestrzeń

Cechą charakterystyczną wszystkich projektów architektki jest przytulny klimat, jaki wprowadza do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Domową atmosferę tworzy za pomocą starannie dobranych dodatków oraz dekoracyjnego oświetlenia. Nie inaczej było w przypadku domu we Włocławku. Tutaj funkcję „ocieplaczy” wystroju pełnią puszyste dywany i wykładziny z kolekcji Pearl marki Epic Carpets  (www.epiccarpets.pl) oraz miękkie tkaniny, z których wykonano zasłony.

Nowoczesna i przytulna aranżacja jadalni połączonej z salonem - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja jadalni

Nie bez znaczenia jest również posłużenie się odpowiednimi kolorami. Neutralną, niekiedy chłodną kolorystykę ścian przełamują naturalne odcienie drewna, na przykład w postaci olejowanych, dębowych desek na podłodze w salonie. Atrakcyjną ozdobę ścian stanowią gzymsy sztukateryjne i listwy marki NMC.

Elegancka łazienka w szarościach - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja łazienki

Elegancka łazienka w szarościach - aranżacja domu jednorodzinnego

Aranżacja łazienki

Aranżacja domowej siłowni

Aranżacja domowej siłowni

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 11, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Kornelia Odpowiedz 2019-05-31 15:39:00

Wnętrza są piekne. Sama mam mieszkanie urządzone w podobnym stylu. Tylko, że ja korzytałam z przedsiębiorstwa z Krakowa - DD Projekt, które kompleksowo zajmuje się wykończeniem mieszkania. Od projektu, po wykonanie mebli, aż do wykonania. Dzięki temu wszystko jest idelanie zgrane i funkcjonalne. Przy projekcie zależało mi by mieszkanie można było szybko posprzątać ;D

Milena Odpowiedz 2018-09-20 18:51:49

Kocham takie wnętrza bardzo mi się to podoba. Miałam taką sytuację, że z chłopakiem chcieliśmy zrobić coś nowego w mieszkaniu, ale z drugiej strony nie chcieliśmy zbyt interweniować w wnętrze i zdecydowaliśmy się na ścianę przesuwną sowan swg 120. Na prawdę spełniła nasze wymagania i prezentuje się świetnie :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Sosnowy Kwitnące serca

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Lampa wisząca Cynamonowa moc kawy

  • Lampa Sufitowa Fantasy 6pł.

  • Promocja

    Lampa wisząca Roma Mix

  • Lampa podłogowa Trójnóg Atramentowa moc

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza