Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Jak urządzić nowoczesne wnętrza?

Jak urządzić nowoczesne wnętrza?

Funkcjonalność i prostota stylu nowoczesnego kusi wielu właścicieli mieszkań. Jednak każdy, kto chce urządzić wnętrza w jednolitym, modernistycznym stylu musi wiedzieć, że dopracowanie detali i właściwy wybór dodatków zajmuje trochę czasu, wymaga jednocześnie pewnego przygotowania.

Na niesłabnącą popularność stylu nowoczesnego składa się wiele czynników. Modernistycznie urządzone mieszkania cechuje przede wszystkim szeroko pojęta funkcjonalność. Wnętrza w tym stylu pozbawione są  ciężkich dodatków, nie znajdziemy w nich krzykliwych kolorów. Całość komponuje się w raczej stonowaną, minimalistyczną, ale nie surową, przestrzeń.

Jednak efekt prostoty nie jest łatwy do osiągnięcia, a osoby niedoświadczone mogą mieć niemały kłopot podczas aranżacji wnętrz.

(Przy urządzaniu nowoczesnego wnętrza należy zrezygnować z wszelkich swojskich ozdób, pamiątek, ciężkich obrazów i żyrandoli.)

Architekt radzi: Anna Paszkowska, architektka z pracowni 81.WAW.PL
Nowoczesne wnętrza wymagają konsekwencji i fachowej wiedzy. Utrzymanie nowoczesnego, industrialnego charakteru wnętrza przez dłuższy czas może być dla niektórych trudne. Przy urządzaniu wnętrza należy bowiem zrezygnować z wszelkich swojskich ozdób, pamiątek, ciężkich obrazów i żyrandoli.

Podstawowa trudność w nowoczesnej aranżacji mieszkania kryje się już w samej istocie modernistycznego stylu. Swobodne łączenie nowoczesnych materiałów i technologii wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z zakresu aranżacji.

(W nowoczesnych wnętrzach funkcje poszczególnych pokoi sygnalizuje się odrębnym materiałem, kolorem, a nie ścianką działową.)

Architekt radzi:
Znakiem rozpoznawczym stylu nowoczesnego jest otwarta przestrzeń. Urządzanie mieszkania należy więc zacząć od wyeliminowania lub przynajmniej ograniczenia podziałów pomieszczeń. Funkcje poszczególnych pokoi sygnalizuje się odrębnym materiałem, kolorem, a nie ścianką działową.

Kolejną cechą charakterystyczną stylu jest sposób meblowania pomieszczeń. Jednokolorowe meble o geometrycznych, prostych kształtach powinny zostać wykonane z drewna, które dobrze komponuje się z ascetycznymi, stalowymi elementami wzornictwa. Jasne meble w połączeniu z odpowiednim, ciepłym oświetleniem (kinkiety, lampki sufitowe, etc.) optycznie powiększają mieszkanie, a to właśnie efekt otwartej przestrzeni jest w tej aranżacji najważniejszy.

Należy też pamiętać, aby nie przesadzić z ilością mebli. Ich nadmiar jest bowiem niezgodny z filozofią stylu.

(Styl nowoczesny charakteryzują jednokolorowe meble o geometrycznych, prostych kształtach.)

Wizytówką modernistycznego wnętrza jest nowoczesny salon, który powinien charakteryzować się prostotą formy.

Architekt radzi:
Styl nowoczesny jest dobrym rozwiązaniem także dla niewielkich mieszkań, gdyż, dzięki minimalistycznej aranżacji, mały salon z pewnością wyda się bardziej przestronny.. Ważnym elementem aranżacji salonu jest także wykończenie ścian. Powinny być surowe, w industrialnym tonie. Na ścianach może się znajdować nawet odsłonięty beton lub surowa cegła.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jak urządzić nowoczesne wnętrza? – Dekorja Odpowiedz 2017-05-30 10:01:24

[…] wnętrzu indywidualności i nutki artyzmu pora na designerskie dodatki do mieszkania. Według www.dom.pl na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, od stylowych lamp po drobne elementy dekoracyjne. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa wisząca welurowa Bing 2pł. Butelkowa Zi...

 • Nowe

  Coco lampa wisząca czarna-złoty mat

 • Plafon Various Biało-kremowo-beżowy Kolor apl...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 3 White

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena czarna

 • Lampa sufitowa DEZE K-3620 czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza