Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Jak urządzić pokój dla ucznia?

Jak urządzić pokój dla ucznia?

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Najwyższy czas pomyśleć o odpowiedniej aranżacji pokoju dla Twojej pociechy. Pokój ucznia powinien być nie tylko ładny, ale także funkcjonalny. Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla ucznia? Oto kilka wskazówek…

Najważniejsze jest biurko

Rozpoczęcie roku szkolnego to doskonały pomysł na małą metamorfozę pokoju dziecka. Najważniejszym meblem w pokoju ucznia jest biurko. Jego wielkość determinuje metraż pomieszczenia. Im większe biurko, tym większa wygoda. Niezależnie od wielkości biurka, powinno być ono wyposażone w szuflady, w których uczeń schowa przybory szkolne oraz zeszyty. 

Krzesło biurowe

…to kolejny, ważny element aranżacji pokoju ucznia. Musi być dobrane do wzrostu dziecka. Postaw na krzesło, które będzie posiadać regulację swojej wysokości. Krzesło do biurka powinno też mieć podłokietniki i wezgłowie. Dzięki temu Twojego dziecko będzie mieć zagwarantowany komfort podczas nauki. 

Regał na książki i zabawki

Pojemny regał doskonale pomieści wszystkie książki i zabawki Twojego dziecka. Jeśli jednak nie gospodarujesz wystarczającym miejscem, postaw na wiszące półki, które zakryją wolną przestrzeń na ścianie.

Oświetlenie 

…to bardzo ważny element aranżacji  pokoju ucznia. Wybierając oświetlenie do pokoju ucznia, należy pomyśleć nie tylko o głównym oświetleniu, ale także o lampce na biurko oraz dodatkowym oświetleniu w postaci lampy stojącej, która delikatnie rozproszy światło we wnętrzu. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pokój dziecka łączy ze sobą kilka stref. Strefę zabawy, nauki i odpoczynku. To też miejsce przyjmowania gości. Warto więc zadbać o siedziska dla rówieśników Twojej pociechy. Dodatkowe, lekkie krzesła z pewnością nie zajmą dużo miejsca, a będą bardzo przydatne. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 27, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty