Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Jak urządzić pokój ucznia?

Jak urządzić pokój ucznia?

Początek roku szkolnego już niebawem. Pora więc stworzyć dziecku komfortową przestrzeń do nauki, zabawy i odpoczynku. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby było pomysłowo i nowocześnie…

Aranżacja wnętrza pokoju ucznia

Malowanie ścian

Chcąc odświeżyć pokój swojej pociechy, postaw na farbę emulsyjną, np. akrylową, która podczas malowania nie wydziela szkodliwych substancji. Postaw na jasne kolory, które nie będą rozpraszać dziecka. Ciekawym rozwiązaniem jest także pomalowanie fragmentu ściany farbą tablicową lub magnetyczną. Na pierwszej można pisać kredą. Druga zaś umożliwia przytwierdzenie notatek lub przyborów szkolnych. 

Ustawienie mebli w pokoju dziecka 

Biurko w pokoju ucznia najlepiej ustawić z lewej strony okna (dla praworęcznych). W ten sposób wykorzystamy dzienne światło. Łóżko zaś postaw w narożniku, naprzeciwko okna, z dala od kaloryfera. 

Meble do nauki i relaksu 

Biurko 

Należy je dopasować do wzrostu dziecka, aby podczas nauki miało proste plecy. Ręce zaś powinny być oparte o blat biurka, a nogi o podłogę. Dobrym rozwiązaniem jest biurko z regulowaną wysokością blatu. To z pewnością zakup na lata. 

Oparcie krzesła 

Powinno być podporą na całej długości pleców dziecka. Idealnie krzesło dla dziecka powinno mieć regulowaną wysokość, a także regulację siedziska i oparcia. 

Łóżko 

Należy wybrać takie, które jest o 25 cm dłuższe od wzrostu dziecka. Jego szerokość zaś powinna mieć minimum 90 cm. 

Dodatki

… to one tworzą przytulną atmosferę we wnętrzu. Ponadto są potrzebne podczas  nauki. Wybierając lampkę biurkową, postaw na tę z regulowanym sięgnikiem oraz ściemniaczem. Światło lampki powinno być zbliżone do dziennego. Kolejnym bardzo ważnym dodatkiem w pokoju ucznia jest organizer na szkolne przybory. Powinien być pojemny i posiadać kilka przegródek na drobiazgi o różnej wielkości. Nie zapomnij także o kartonowych pudełkach lub koszykach, które posłużą do przechowywania książek i zeszytów. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 30, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty