Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jak usunąć osad z kamienia? Domowe sposoby…

Jak usunąć osad z kamienia? Domowe sposoby…

Regularne usuwanie kamienia, osądzającego się na różnych elementach wyposażenia domowego, jest bardzo ważne. W ten sposób dbamy o prawidłowe funkcjonowanie różnych sprzętów AGD, a także o higienę w kuchni czy w łazience. Zastanawiasz się, jak za pomocą domowych sposobów usunąć osad z kamienia? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Ocet spirytusowy 

Ocet spirytusowy doskonale usuwa tłuszcz oraz hamuje rozwój pleśni. Ale nie tylko! Idealnie radzi sobie również z kamieniem. Przygotuj mieszankę wody z octem w proporcjach 1:1 i usuń kamień z czajnika lub z baterii kuchennej. Pamiętaj o dokładnym wypłukaniu sprzętów AGD oraz zlewu czy baterii kuchennej. 

Cytryna i kwasek cytrynowy 

Jak powszechnie wiadomo, cytryna to naturalny wybielacz. Ma szerokie zastosowanie. Doskonale też radzi sobie z kamieniem. Wyciśnij sok z cytryny i zostaw na zakamienionym miejscu na około godzinę. Kwasek cytrynowy zaś zmieszaj z ciepłą wodą i przetrzyj tą miksturą zakamienioną powierzchnię. Cytryna w porównaniu do octu ładnie pachnie. 

Soda oczyszczona 

Soda oczyszczona na właściwości czyszczące. Usuwa plamy i doskonale czyści ceramikę łazienkową. Posyp nią zakamienione miejsce i dodaj niewielką ilość wody. Następnie rozprowadź tzw. papkę na całej powierzchni zabrudzenia. Odczekaj godzinę i przetrzyj ściereczką brudne miejsce. Gotowe!

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 3, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD