Start Arrow WnętrzaArrow Jak usunąć plamy z czekolady…?

Jak usunąć plamy z czekolady…?

Czekolada to słodycz, którą uwielbiają chyba wszyscy… Dla dzieci czekolada jest po prostu pysznym smakołykiem, a dla dorosłych lekiem na smutki i złe samopoczucie. I nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie plamy po czekoladzie. Tak ciężkie to wywabiania… Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na plamy z czekolady i ciesz się pysznym smakiem tej łakoci!

#1 Usuwanie plam z czekolady z odzieży, wykonanej z naturalnych tkanin…

Wymieszaj żółtko jajka ze spirytusem. Tak przygotowany roztwór nanieś na plamę (najlepiej gąbką). Następnie wypierz ubranie w pralce. Często zdarza się, że mieszkanka z żółtka jajka i spirytusu odbarwia tkaniny. Alternatywą dla tego roztworu będzie mieszanina z wody i z octu (w stosunku 1:2). 

#2 Usuwanie plam z czekolady z odzieży, wykonanej z syntetycznych tkanin…

Z tym zabrudzeniem doskonale poradzi sobie gliceryna. Potrzyj nią zabrudzenie po jednej i po drugiej stronie ubrania. Następnie przyciśnij do gliceryny bibułkę i wymieniają ją aż ubranie będzie w pełni czyste. 

#3 Usuwanie plam z czekolady z dywanu…

Jeśli na Twoim dywanie wylądowała czekolada, poczekaj aż wyschnie i zeskrob ją tępą częścią noża. W przypadku dywanów z wełny najlepiej sprawdzi się roztwór z wody i ze spirytusu. Nie używaj go jednak do dywanów syntetycznych. Tutaj doskonale zadziała mieszanka z wody i z benzyny ekstrakcyjnej. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 10, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty