Start Arrow WnętrzaArrow Jak usunąć plamy z owoców…?

Jak usunąć plamy z owoców…?

Plamy z owoców widoczne są zazwyczaj na ubrankach dzieci. Ale i nie tylko… Zabrudzenia z owoców pojawiają się w najmniej nieoczekiwanym momencie. Sprawdź, jak skutecznie sobie z nimi poradzić…

Plamy z czerwonych owoców…

Porzeczki, czereśnie czy wiśnie to bardzo pyszne i soczyste owoce. Jednak powstałe z nich plamy, trzeba wywabić. Jak? Oto kilka sprawdzonych sposobów:

Sól

Posyp plamę solą i trzyj do momentu, aż sól zrobi się czerwona. Następnie wytrzep ubranie. Czynność tę powtarzaj, aż do momentu, kiedy sól całkowicie wsiąknie plamę, a miejsce zabrudzenia będzie białe. Wypierz tkaninę w pralce. 

Kwasek cytrynowy i soda

Kolejnym domowym sposobem jest użycie kwasku cytrynowego i sody. W tym przypadku instrukcja postępowania jest podobna, jak przy użyciu soli…

Plamy z jagód…

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się plam z jagód jest użycie octu. Nalej trochę octu bezpośrednio na plamę i wrzuć ubranie do pralki. Innym, sprawdzonym rozwiązaniem jest zamoczenie tkaniny w ciepłym mleku na noc i wypranie jej w pralce. Z kolei zabrudzone ubranie z lnu, zamocz w kwaśnym mleku, a poplamiony wełniany sweter, potraktuj sokiem z cytryny. Jeśli jednak ubrudziłeś ubranie z jedwabiu, użyj spirytusu i ciepłej wody. Najpierw polej plamę spirytusem, odstaw na 15 minut, a następnie zamocz w ciepłej wodzie.

Wskazówka! Plamy z jagód najlepiej usuwać na świeżo! Jeśli jednak plama zaschła, wystaw ubranie na cały dzień na słońce, a następnie zamocz w ciepłym mleku. Po upływie doby, wypierz ubranie w pralce.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 11, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty