Start Arrow WnętrzaArrow Jak usunąć plamy z tuszu i atramentu?

Jak usunąć plamy z tuszu i atramentu?

Plamy z tuszu i atramentu to zabrudzenia, które trudno wywabić. Ich usuwanie jest uporczywe… Z pomocą jednak spieszą domowe sposoby, które z łatwością sobie z nimi poradzą. Podpowiadamy, które z nich skutecznie usuną plamy. Sprawdź i zainspiruj się!

Plamy na dywanie 

Jeśli zabrudziłeś swój ulubiony dywan atramentem lub tuszem, najpierw sprawdź, z jakiego materiału jest on wykonany. Jeśli posiadasz dywan wełniany, nadmiar płynu zbierz watą lub szmatką, a następnie wyczyścić plamę ścierką nasączoną octem, następnie gorącym mlekiem, a później spirytusem. Wyczyść całość zimną wodą i odkurz dywan. Jeśli jednak posiadasz dywan syntetyczny, posyp plamę dużą ilością soli kuchennej, odczekaj pół godziny, a następnie odkurz dywan. Dodatkowo możemy zaprać plamę ciepłą wodą z mydłem. To z pewnością usunie ewentualne pozostałości po zabrudzeniu. W przypadku wykładziny, plamę z atramentu bądź tuszu zalej ciepłym mlekiem, a następnie posyp solą kuchenną. Po upływie godziny zetrzyj pozostałości substancji wilgotną ścierką. 

Plamy na ubraniach 

Jeśli ubrudziłeś tuszem lub atramentem białe ubranie, namocz zabrudzenie sokiem z cytryny. Zamiennikiem cytryny może być: sól bądź szmatka nasączona spirytusem. Następnie wypierz ubranie w pralce. Jeśli jednak ubrudziłeś kolorowy lub sztuczny materiał, polej zabrudzenie ciepłym mlekiem, odczekaj 15 minut, opłucz tkaninę i wypierz w pralce. Z kolei na kolorową bawełną połóż ręcznik frote, polej zabrudzenie sokiem z cytryny i zmywaczem do paznokci (naprzemiennie), zmieniając w międzyczasie ręcznik na świeży. Wypierz tkaninę w pralce. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 13, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza