Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jak usunąć rdzę z akcesoriów kuchennych?

Jak usunąć rdzę z akcesoriów kuchennych?

Większość akcesoriów kuchennych (ale nie wszystkie!) jest wykonana ze zwykłej stali węglowej, która ma to do siebie, że rdzewieje. Krucha i niejednolita warstwa związków żelaza nie prezentuje się zbyt estetycznie. Jak usunąć rdzę z akcesoriów kuchennych? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Kwasek cytrynowy i sól kuchenna

Najlepszym sposobem na usunięcie rdzy jest kwasek cytrynowy i sól kuchenna. Zmieszaj te dwa składniki i dodaj niewielką ilość wody, tak, aby powstała gęsta zawiesina. Powstałą papkę, nałóż na zardzewiałą powierzchnię i pozostaw na około 30 minut. Po upływie tego czasu, dokładnie wyszoruj brudną powierzchnię, opłucz i osusz. Gotowe!

Soda oczyszczona, cola, cebula z cukrem pudrem

Jeśli nie posiadasz kwasku cytrynowego, możesz zastąpić go sodą oczyszczoną. Skutecznym sposobem na usunięcie rdzy jest zanurzenie danego przedmiotu w szklance coli. Ślady rdzy znikną w kilka minut!

Dość starym sposobem na usunięcie rdzy z akcesoriów kuchennych jest nacieranie ich posypaną cukrem pudrem połówką cebuli. Pamiętaj, aby po tym zabiegu dokładnie umyć i osuszyć akcesoria kuchenne. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 22, 2022
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD