Start Arrow WnętrzaArrow Jak usunąć żółte plamy z ubrań?

Jak usunąć żółte plamy z ubrań?

Zastanawiasz się, jak usunąć żółte plamy z ubrań? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów, które skutecznie sobie z nimi poradzą. Sprawdź i zainspiruj się!

Żółte plamy na ubraniach mają różne pochodzenie. Często są to plamy po dezodorancie lub przebarwienia po suszeniu na słońcu. Jak sobie z nimi poradzić? Oto dwa domowe sposoby, które skutecznie wywabią niechciane plamy:

Sposób 1. 

Do plastikowej miski wlej pół litra ciepłej wody i szklankę octu. Włóż ubranie i pozostaw do namoczenia na około 20 minut. Po upływie tego czasu wyjmij ubranie i wypłucz w czystej wodzie. Opróżnij miskę i wsyp do niej szklankę sody kuchennej, łyżkę soli i łyżkę wody utlenionej. Następnie wlej pół litra wody i pozostaw do namaczania na kolejne 20 minut. Wypłucz i wypierz ubranie w dobrej jakości środku do prania białych tkanin.

Sposób 2. 

Dużą cytrynę pokrój na plasterki i włóż do plastikowej miski. Zalej ciepłą wodą, a drewnianą łyżką rozgnieć plasterki cytryny, aby puściły sok. Dodaj łyżkę wody utlenionej i zamieszaj. Włóż ubranie i zostaw do namoknięcia przez około godzinę. Wypierz w środku do prania białych tkanin.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 10, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty