Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?

Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka?

Zapewne to pytanie zadaje sobie niejeden rodzic. Choć porządek w pokoju dziecka wydaje się być abstrakcją, wystarczy zadbać o kilka szczegółów, które pozwolą Ci go utrzymać w pokoju Twojej pociechy. Podpowiadamy kilka, praktycznych wskazówek… Oto sprawdzone sposoby na sprzątanie.

Urządzenie pokoju dziecka

Aby w pokoju dziecka panował porządek, należy już na etapie wykańczania wnętrza postawić na rozwiązania, które ułatwią sprzątanie. Wybierz więc meble, które będą pojemne. Niech bez problemu pomieszczą ubrania, artykuły szkolne oraz zabawki. Pamiętaj jednak, że pokój dziecka pełni kilka funkcji. To miejsce nauki, odpoczynku i zabawy. Nie zagracaj więc przestrzeni nadmierną ilością półek i regałów. Najlepiej w takim przypadku sprawdzą się meble typu 2 w 1. Zajmują mało miejsca i spełniają dwie funkcje. Dla przykładu – drewniana skrzynia pomieści wszystkie skarby malucha, a dodatkowo będzie wygodnym siedziskiem. Ułóż na niej miękkie poduszki. 

Wybierając biurko do pokoju dziecka, postaw na to wyposażone w szafkę, w której zmieszczą się książki, zeszyty i inne artykuły szkolne. Kupując zaś łóżko, postaw na to nieco wyższe. Wolną przestrzeń pod łóżkiem wykorzystasz na przechowywanie. Kup specjalne pojemniki, w których schowasz to, czego nie pomieści szafa.

Porządek w szafach

Aby utrzymać porządek w szafach, zaopatrz się w specjalne akcesoria. Sięgnij po organizery, pudła i koszyki, w których umieścisz zabawki. Dzięki nim zachowanie porządku w pokoju dziecka będzie proste!

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 11, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty