Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Jak wybrać dobrego glazurnika?

Jak wybrać dobrego glazurnika?

Jeśli pierwszy raz przeprowadzamy remont lub prace budowlane, warto dobrze się zastanowić, zanim wybierzemy wykonawcę. Co przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę?

w_lazience

Pierwszym krokiem powinno być zrobienie „wywiadu środowiskowego” wśród znajomych. Dobrze jest wybrać polecanego przez nich fachowca  i jeśli to możliwe, obejrzeć prace, które dla nich wykonał. Gdy zdecydujemy się już na konkretną osobę, warto omówić z nią kilka kwestii. Spytajmy przede wszystkim, czy dostaniemy od niego pisemną gwarancję na wykonanie danych prac i czy sam zakupi potrzebne materiały. Dobrym testem jest pytanie, jakiego kleju użyje do płytek. Jeśli odpowie, że jest to obojętne, najprawdopodobniej nie jest dobrym fachowcem.

Jeśli wciąż mamy wątpliwości, czy chcemy tej osobie powierzyć wykańczanie naszego mieszkania, możemy ją poddać testowi praktycznemu. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, przetestujmy jego możliwości na małym fragmencie przestrzeni. Może to być na przykład mało uczęszczane pomieszczenie gospodarcze. Idealnie by było, gdyby jego kształt był skomplikowany, tak aby jego wykończenie stanowiło wyzwanie. Gdy glazurnik ułoży już płytki, ale nie wykona jeszcze fug, przyjrzyjmy się wynikowi jego pracy.

Powierzchnia podłogi powinna być idealnie równa, bez wystających rogów płytek. Sprawdźmy też, czy linie spoin są tej samej szerokości na całej długości i czy przebiegają prosto. Kiepski fachowiec najprawdopodobniej będzie się tłumaczył tym, że płytki były niewymiarowe – nie dajmy się zwieść! Warto też przyjrzeć się glazurnikowi podczas pracy. Dobry fachowiec segreguje materiały jeszcze przed zaczęciem jakichkolwiek prac. Wie bowiem, że płytki o najładniejszym kształcie powinny być układane w widocznych miejscach, a te mniej regularne – tam, gdzie będą mniej widoczne.

Gdy praca zostanie już zakończona, warto ocenić efekt końcowy. Płytki absolutnie nie powinny być poplamione zaprawą. Ich boki powinny estetycznie się ze sobą stykać. Przyjrzyjmy się też, jak wygląda pomieszczenie po zakończeniu prac. Wykonawca powinien posprzątać po sobie, oczyścić sprzęt i usunąć odpadki. Jeśli wszystkie powyższe warunki zostały spełnione, nie wahajmy się dłużej – tej osobie możemy bez obaw powierzyć remont naszego mieszkania.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

marcin Odpowiedz 2009-05-06 06:34:33

z tym segregowaniem płytek to bzdura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie