Start Arrow Budowa domuArrow Jak wybrać ekipę ociepleniową?

Jak wybrać ekipę ociepleniową?

Chcę niedługo zająć się izolacją ścian nowego domu. Jaką ekipę ociepleniową z okolic Wałbrzycha możecie polecić?

Zanim otrzymamy propozycję od firm na wykonanie izolacji, warto poznać ogólne praktyki wybierania ekipy ociepleniowej, o których mówią fachowcy z Grupy ATLAS:

Znani producenci systemów ociepleń zalecają, aby prace z ich materiałami wykonywały firmy przez nie autoryzowane. Należy więc sprawdzić czy nasz przyszły wykonawca posiada autoryzację któregoś z systemodawców. Najlepiej oczywiście gdyby była to autoryzacja firmy, na której system się zdecydowaliśmy. Będziemy wtedy pewni, że producent sam już zweryfikował pozytywnie tego wykonawcę i po części bierze również odpowiedzialność za ocieplenie, co nie jest bez znaczenia przy rozstrzyganiu ewentualnych sporów dotyczących jakości wykonanych prac.

ekipa wykonawczaSzanująca się firma wykonawcza ma się czym pochwalić i gromadzi materiały referencyjne, dotyczące prowadzonych przez siebie robót. Warto więc poprosić o przykłady obiektów referencyjnych i sprawdzić osobiście lub w towarzystwie zaprzyjaźnionego inżyniera, trwałość i jakość wcześniejszych dokonań ekipy.

Prac ociepleniowych nie należy traktować jedynie w aspekcie trwałości i estetyki wykonanych prac. To również okres, przez który ekipa praktycznie będzie użytkować teren wokół naszego domu oraz część pomieszczeń. O ile więc jest to możliwe, należy zasięgnąć opinii wcześniejszych zleceniodawców, m.in. na temat terminowości robót, kultury pracy ekipy, rozliczeń i wszelkich spraw związanych z kontaktem użytkownika budynku z wykonawcą.

Warto również zapoznać się samemu z technologią wykonywania ociepleń i przeprowadzić luźną rozmowę z wykonawcą, np. na temat nowych rodzajów tynków. Pozwoli to nam wysondować stopień znajomości tematu u człowieka, któremu powierzymy odpowiedzialność za efekt końcowy. Nie bójmy się rozmowy, choć może się okazać, że wypadniemy blado na tle wiedzy wykonawcy. Jednak dzięki temu będziemy wiedzieli: po pierwsze, czy stoi przed nami specjalista, a po drugie że ów specjalista wie, że my również mniej więcej orientujemy się w temacie i nie damy wcisnąć sobie byle czego.

Koniecznie spiszmy umowę z wykonawcą. Jeśli ten zaczyna coś kombinować i zmierzać w kierunku „braku konieczności” podpisywania umowy (bo wtedy będzie taniej), to zrezygnujmy z jego usług. Wykonawca bowiem przejmuje na siebie gwarancje za zastosowanie materiałów i przy braku jakiejkolwiek umowy możemy od niego nie wyegzekwować naprawy ewentualnych usterek.

Należy również dobrze przyjrzeć się warunkom umowy dotyczącym ewentualnych robót dodatkowych, przestrzegania terminu, rozliczeń za materiały i ewentualne zniszczenia itp.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Plafon Harmony Black

  • Promocja

    Lampa podłogowa Trójnóg Luna Grafitowa

  • Promocja

    Lampa podłogowa Faro Black

  • Velio Abażur żyrandol 3 pł. czerń + chrom /...

  • TK Lighting Kinkiet Maja GU10 Led Black