Start Arrow WnętrzaArrow Jak wybrać muszlę toaletową?

Jak wybrać muszlę toaletową?

Jestem w trakcie aranżowania wystroju łazienki – po długim oczekiwaniu wreszcie stałam się właścicielką własnej kawalerki :). Tyle tego wszystkiego na rynku jest, że oczopląsu dostaję, ale największy problem mam z wyborem muszli toaletowej… Czym się kierować przy wyborze? Tyle różnic dostrzegłam w wyglądzie i cenie, a nie chce popełnić błędu. Proszę o podpowiedź.

Odpowiedzi udziela Anna Słowińska, Product Manager – grupa „Ceramika”,
ekspert firmy Deante, www.deante.pl

Najistotniejszym elementem w naszej łazience, oprócz wanny i umywalki jest niewątpliwie muszla toaletowa. Dokonując wyboru odpowiedniego urządzenia sanitarnego musimy pamiętać o kilku istotnych czynnikach.

muszla toaletowaRemontując łazienkę stajemy przed wyborem między instalacją tradycyjnego kompaktu, a miską ustępową wiszącą lub stojącą. Jeśli łazienka w naszym domu przechodzić będzie remont generalny, łącznie ze zmianą instalacji, sprawa jest prostsza, gdyż możemy ustalić jakiego rodzaju urządzenie sanitarne zastosować oraz w którym miejscu ma się znajdować.

W łazience, w której nie planujemy zmian w sieci instalacyjnej zazwyczaj wymieniamy stary kompakt na nowy. Dokonując zakupu kompaktu, oprócz wyboru odpowiadającego naszym gustom designu, zwróćmy uwagę na kilka istotnych cech. Przede wszystkim sprawdźmy, jaki typ muszli toaletowej można zamontować w naszej toalecie. Wyróżniamy dwa typy muszli:

  • z podejściem poziomym, zwanym poznańskim
  • z podejściem pionowym, zwanym warszawskim

W muszlach z odpływem poziomym, podłączenie kanalizacyjne musi być umiejscowione w ścianie, natomiast w tych z odpływem pionowym podłączenie wychodzi z podłogi. Na rynku dostępne są również modele muszli klozetowych z podejściem uniwersalnym.

Kolejną ważną sprawą, przy wyborze kompaktu, jest pojemność spłuczki. Zazwyczaj mieści się w niej 6l wody. Dobrym rozwiązaniem są mechanizmy spłukujące z dwudzielnymi przyciskami 3/6l lub zbiorniki z przyciskiem STOP, który umożliwia przerwanie spłukiwania w dowolnym momencie. Zastosowanie tego typu rozwiązań pomoże nam w łatwy sposób oszczędzać wodę.

W przypadku, kiedy remontujemy łazienkę od podstaw, najczęściej decydujemy się na miskę ustępową wiszącą lub stojącą. Muszle wiszące powiększają optycznie łazienkę oraz pozwalają na łatwiejsze utrzymanie porządku w jej okolicach. Decydując się na miskę wiszącą pamiętajmy również o dodatkowym zakupie stelaża, na którym miska ma być umieszczona.

Wyróżnia się dwa rodzaje stelaży: mocowane do ściany i podłogi oraz mocowane tylko do podłogi. Zastosowanie stelaża stanowi bardzo dużą zaletę. Poza tym, że ogranicza szumy wydobywające się podczas spłukiwania wody, ukrywa również całą instalację wodno-kanalizacyjną pod tynkiem, tak aby elementy te nie zakłócały wystroju i harmonii w naszej łazience.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza