Start Arrow Artykuły PremiumArrow Jak wybrać niezawodny odkurzacz bezprzewodowy?

Jak wybrać niezawodny odkurzacz bezprzewodowy?

Ostatnim hitem jest odkurzacz bezprzewodowy,który w wielu domostwach zastąpił tradycyjne odkurzacze z kablem. Odkurzacz na baterie zyskał duże grono zwolenników,ponieważ nie zajmuje dużo miejsca i nie ma kabla, który ogranicza jego zasięg. Warto pamiętać, że w przypadku tych odkurzaczy nie trzeba wymieniać worków. Warto więc przypatrzeć się tym urządzeniom z bliska, by nasza decyzja o wyborze nowej maszyny sprzątającej była strzałem w dziesiątkę. W obecnych czasach wybór może nas przyprawić o ból głowy, bo naprawdę jest z czego wybierać. Wystarczy odwiedzić jakiś duży sklep ze sprzętem AGD, by się o tym przekonać na własne oczy. Poniżej można znaleźć informacje najlepszych o odkurzaczach bezprzewodowych. 

 

CONTENT ARTICLE

zdjecie-male

Odkurzacze bezprzewodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór w sklepach i w Internecie jest ogromny. Poniżej kika aspektów, na które warto zwrócić uwagę przed kupnem odkurzacza bezprzewodowego.

– Moc ssania i czas pracy sprzętu

Dostępne na rynku odkurzacze zaczynają się od 50 W, ale najlepsze modele posiadają moc odkurzacza aż do 300 W. Warto pamiętać, że od mocy ssącej zależy dokładność zbierania zanieczyszczeń. Innym istotnym parametrem jest czas pracy sprzętu. Odkurzacze bezworkowe mają akumulator, który po naładowaniu ma ograniczony czas działania. Większość producentów podaje dane dla urządzenia, które działa na najniższych obrotach, dlatego istotny będzie czas pracy w trybie maksymalnym. Dobry odkurzacz pozwoli na nieprzerwane sprzątanie powyżej 30 minut i zwiększy efektywność odkurzacza.

– Filtry zamienne

Większość modeli posiada wbudowane filtry. Na rynku można znaleźć filtry HEPA idealnie dopasowane do alergików. Taki filtr najlepiej radzi sobie ze szkodliwymi drobnoustrojami oraz zanieczyszczeniami, takimi jak: pyłki, sierść czy kurz. Wybierając konkretnego producenta, trzeba pamiętać, że każdy filtr należy wymieniać. Decydując się na markę o ugruntowanej pozycji na rynku, np. odkurzacze Samsung, zyskujesz pewność, że filtry i ewentualne części zamienne kupisz w większości popularnych sklepów.

– Czas ładowania

Każdy odkurzacz na baterie ma dołączoną do zestawu stację ładującą. Czas ładowania niektórych urządzeń wynosi nawet 8 godzin, jednak najlepsze odkurzacze bezprzewodowe potrzebują tylko 3 h,  aby rozpocząć pracę. Takim przykładem jest odkurzacz pionowy Samsung. Ze względu na pionową konstrukcję odkurzacz nie zajmuje wiele miejsca podczas ładowania – możesz postawić go w kącie lub w szafie.

– Ciężar urządzenia

Warto także zwrócić uwagę na wielkość kupowanego odkurzacza. Poleca się modele o wadze mniejszej niż 3 kilogramy. Lekki i mały odkurzacz Samsung bez problemu dotrze nawet w najtrudniejsze miejsca. Tutaj istotnym akcesorium mogą okazać się szczotki wymienne, np. elastyczna szczotka, która odkurza nawet problematyczne powierzchnie.

– Dodatkowej funkcje

W sklepach można także znaleźć odkurzacze bezprzewodowe 2w1. Jest to urządzenie łączące w sobie zalety zarówno odkurzacza pionowego, jak i ręcznego. To innowacyjne rozwiązanie przyda Ci się zwłaszcza podczas sprzątania samochodu czy kanapy.

Dlaczego warto wybrać odkurzacz Samsung Jet?

Jednym z najlepszych modeli jest firma Samsung Jet. Najlepsze odkurzacze Samsung Jet mają wbudowany silnik o mocy do 550 W, dzięki czemu możemy być pewnie, że poradzi sobie nawet na najtrudniejszych powierzchniach. Odkurzacze Samsung Jet mają 5- warstwowy system filtracji HEPA, który wyłapuje prawie 100% mikrocząstek alergenów i kurzu. Bezworkowe odkurzacze Samsung działają nawet do 60 minut w maksymalnym trybie i można użyć jego stacji ładującej jako stojaka na akcesoria lub odkurzacz. Marka oferuje także sześć wymiennych szczotek,dzięki którym można dotrzeć do szczelin pod meblami czy trudno dostępnych miejsc. Ważnym akcesorium jest elektroszczotka wyposażona w dodatkowy silnik,która sprawdzi w przypadku usuwania sierści zwierząt.

Odkurzacz Samsung Jet jest także odkurzaczem 2w1, ponieważ jest wyposażony w zbiornik na kurz, który można odłączyć, zamieniając go w odkurzacz ręczny. Warto wiedzieć, że nie trzeba go opróżniać ręcznie, tylko wystarczy go umieścić w stacji czyszczącej. Ten odkurzacz wykorzystuje także technologię Air Pulse, która sama usuwa zanieczyszczenia. To idealne rozwiązanie dla alergików. Wszystkie pozostałe nieelektroniczne elementy umyjesz w wodzie. Ponadto hermetycznie zamknięty worek na zanieczyszczenia w stacji czyszczącej pomaga zminimalizować reemisję kurzu do powietrza. Samsung Jet jest także lekkim odkurzaczem,gdyż waży jedynie 2,7 kg, a długość rury można regulować,dopasowując ją do własnego wzrostu. Kolejną zaletą jest jego głośność, która oscyluje wokół 86dB. Jest to najlepszy wybór dla osób z małymi dziećmi i zwierzętami. Posiada także wyświetlacz LED, który informuje o poziomie energii czy trybie pracy odkurzacza, a także konieczności wyczyszczenia filtra. Samsung Jet to najlepsze z naszych dostępnych rozwiązań. Jeśli cenisz sobie wygodę, wielofunkcyjność i wolną przestrzeń w czystym mieszkaniu, lekki odkurzacz bezprzewodowy pionowy jest wyborem dla Ciebie.

Dodane przez: Piotr Wejman

Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 2, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty