Start Arrow WnętrzaArrow Jak wyciszyć łazienkę?

Jak wyciszyć łazienkę?

Remont łazienki to zadanie, przed którym stajemy regularnie co kilka lat. Najczęściej wymieniamy płytki, armaturę lub elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Jednak planując kolejny remont często zapominamy o podstawowym problemie – mianowicie o wyciszeniu łazienki.

cicha_lazienkaHałasy wiążące się z użytkowaniem łazienki mogą być uciążliwe dla domowników. Odgłosy płynącej wody uderzającej o powierzchnię wanny czy brodzika, hałaśliwa spłuczka czy irytująca pralka – wszystko to zamknięte, w małym działającym niczym pudło rezonansowe pomieszczeniu, potrafi wrażliwych na hałas drażnić. Dobrym pomysłem na ograniczenie hałasów dobiegających z naszej łazienki może być odpowiednia przebudowa jej wnętrza.

Stosując konstrukcje oparte na przykład na płytach gipsowo-włóknowych i używając wypełnienia z wełny mineralnej możemy wydatnie ograniczyć przenoszenie drgań na ściany, a tym samym wyciszyć naszą łazienkę. Dlatego zastosowanie odpowiedniego materiału na obudowę ściany, jakim jest płyta gipsowo-włóknowa, da zadowalające efekty. Jest to materiał bardziej odporny na wilgoć od klasycznej płyty kartonowo-gipsowej, przez co nadaje się do zastosowania w łazience.

Powierzchnie płyt gipsowo-włóknowych są dobrym podłożem do ułożenia płytek ceramicznych. Dodatkową zaletą jest fakt, że jest to materiał wytrzymały, łatwy w transporcie i montażu. W przypadku obudowy ścian oraz w przypadku sufitów zaleca się stosowanie konstrukcji z profili stalowych CW i UW (dotyczy ścian) lub profili CD i UD (dotyczy sufitów) lub listew drewnianych o wymiarach 50 x 30 mm. Całość wypełniamy materiałem dźwiękochłonnym i izolacyjnym, na przykład wełną mineralną. W powstałych przestrzeniach pomiędzy płytą a powierzchnią ściany możemy również poprowadzić przewody instalacji sanitarnych i elektrycznych.

Miejsca szczególnie narażone na działanie wody – ściany kabiny prysznicowej – należy zagruntować odpowiednim środkiem bitumicznym. Narożniki w takich miejscach powinniśmy dodatkowo uszczelnić spoinową taśmą uszczelniającą.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty