Start Arrow WnętrzaArrow Jak wyczyścić grilla?

Jak wyczyścić grilla?

Sezon grillowy w pełni. Wieczory są coraz dłuższe, a temperatura coraz wyższa. Najwyższy czas rozpalić grilla i spędzić miło czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Przedstawiamy kilka, domowych sposobów na wyczyszczenie grilla. Sprawdź i zainspiruj się!

Jak wyczyścić grilla?

Grilla należy zacząć czyścić zanim całkowicie wystygnie. Ciepły tłuszcz i zabrudzenia łatwiej doczyścić, kiedy grill jest jeszcze ciepły. Pamiętaj jednak, aby nie był gorący. To bardzo niebezpieczne. 

Ocet

Ten niezwykły środek ma liczne zastosowania – szczególnie w domu. Sprawdzi się podczas czyszczenia grilla. Sięgnij po szczotkę bądź ostrą gąbkę i przygotuj roztwór z wody, octu i płynu do mycia naczyń. Przetrzyj nim ruszt i komory grilla. 

Soda oczyszczona 

Do czyszczenia grilla można także użyć sody oczyszczonej. Pomieszaj sodę oczyszczoną z wodą i natrzyj nią zatłuszczoną kratkę. 

Cebula

… to kolejny, niezawodny sposób na wyczyszczenie grilla. Przekrój cebulę na pół i przetrzyj nią zabrudzoną kratkę. Gotowe!

Folia aluminiowa 

Zgnieć folię aluminiową w kulkę i przetrzyj nią wszelkie zabrudzenia. W ten sposób pozbędziesz się tłuszczu i resztek jedzenia z grilla. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 16, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza