Start Arrow WnętrzaArrow Jak wyczyścić lustro, aby nie pozostawić smug? Domowe sposoby…

Jak wyczyścić lustro, aby nie pozostawić smug? Domowe sposoby…

Choć mycie lustra wydaje się być z pozoru prostą czynnością, łatwo pozostawić na nim smugi. Przedstawiamy kilka, niezawodnych i domowych sposobów na czyste lustro bez smug. Sprawdź i zainspiruj się…

Spirytus

Plamy z pasty do zębów czy ślady po lakierze do włosów to najczęstsze zabrudzenia, pojawiające się na lustrze w łazience. Jak w skuteczny sposób je usunąć? Odpowiedź jest prosta! Użyj do tego spirytusu. Namocz wacik spirytusem i przetrzyj nim zabrudzone miejsce. Następnie umyj całą powierzchnię lustra płynem do mycia szyb. W ten sposób unikniesz smug. 

Ocet

Mieszanka wody z octem równie dobrze radzi sobie z uporczywymi plamami na lustrze. Pomieszaj wodę z octem w proporcjach 4:1 (4 miarki wody i 1 miarka octu). Tak przygotowany roztwór, przelej do butelki z dozownikiem i nałóż na ściereczkę. Przetrzyj nią lustro. 

Amoniak

W przypadku trudniejszych zabrudzeń, na przykład plam z mydła czy kremu, powyższe mieszanki mogą okazać się nieskuteczne. Co zrobić? Przygotuj roztwór z wody i amoniaku. Do dwóch szklanek wody, dodaj łyżkę amoniaku i dokładnie wymieszaj. Następnie zamocz w nim ręcznik papierowy i przetrzyj zabrudzone miejsce. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 1, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty