Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Jak wyczyścić materac? Skuteczne usuwanie plam z materaca

Jak wyczyścić materac? Skuteczne usuwanie plam z materaca

Dobrze dobrany materac, wpływa na jakość naszego snu. A zdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Aby nie zaburzać naszego snu, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu materaca. Jak czyścić materac i usunąć z niego plamy? Oto nasze wskazówki…

Systematyczne czyszczenie materaca jest niezwykle ważne, bowiem w ten sposób pozbywamy się roztoczy, złuszczonego naskórka i wszelkich bakterii, które przenosimy do łóżka. 

Odkurzanie materaca

Materac powinniśmy regularnie odkurzać. Zaopatrz się w odkurzacz z filtrem antyalergicznym. W ten sposób wszelkie zanieczyszczenia zostaną zatrzymane w środku odkurzacza, a nie we wnętrzu sypialni.

Czyszczenie materaca na mokro  

Raz na jakiś czas należy wyczyścić materac na mokro. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z urządzenia do czyszczenia parowego, które usuwa plamy i dezynfekuje tkaninę. 

Soda oczyszczona 

Doskonale usuwa zabrudzenia z materaca i niweluje nieprzyjemny zapach. Jak wyczyścić materac za pomocą sody oczyszczonej? Rozprowadź preparat na powierzchni materaca za pomocą sitka i pozostaw go na kilka godzin. Następnie dokładnie odkurz materac. 

Usuwanie plam z materaca 

Najprostszym i domowym sposobem na usunięcie plam z materaca jest roztwór z wody i soku z cytryny (w stosunku 2:1). Polej nim plamę i pozostaw na kilkanaście minut. Następnie wyszoruj powierzchnię materaca szczotką. 

Plamy z krwi najlepiej przetrzeć zimną wodą lub wodą utlenioną. Następnie należy przygotować roztwór z wody i soli lub wody i sody oczyszczonej (w stosunku 2:1). Z plamami na materacu doskonale też radzi sobie płyn do mycia naczyń.

Innym środkiem, który idealnie odplamia materac jest boraks. Jeśli mamy do czynienia z suchymi plamami, najlepiej użyć pasty z boraksu i wody. Nałóż ją na plamę, poczekaj aż wyschnie, a następnie zeskrob. Jeśli natomiast chcemy usunąć mokrą plamę, należy przygotować roztwór, zrobiony z jednej części boraksu i trzech części wody. Rozlewamy go na plamę, a potem osuszamy ściereczką. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 13, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty