Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jak wyczyścić przypalony garnek?

Jak wyczyścić przypalony garnek?

Przypalony garnek spędza sen z powiek każdej Pani Domu. Co zrobić, kiedy przypali Ci się garnek? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów na wyczyszczenie przypalonego garnka…

Sól

…to nasza pierwsza propozycja, która doskonale poradzi sobie z przypaleniem. Wsyp więc do garnka dużą ilość soli i pozostaw ją w garnku na kilka godzin. Następnie umyj garnek ciepłą wodą. Innym, ciekawym sposobem na wyczyszczenie przypalonego garnka przy użyciu soli jest wlanie do niego osolonej wody i pozostawienie jej na około 12 godzin. Po upływie tego czasu, zagotuj wodę w garnku i gotuj ją przez około 10 minut. Kiedy woda ostygnie, umyj garnek w ciepłej wodzie. 

Soda

…to jeden z najskuteczniejszych środków czyszczących. Tutaj instrukcja postępowania jest podobna, jak w przypadku soli. Wsyp na dno naczynia sodę i zalej ciepłą wodą. Pozostaw na kilka godzin, a następnie umyj garnek. Pamiętaj jednak, że środek ten nie może być stosowany do garnków aluminiowych. 

Czy wyczyścić przypalony garnek z zewnątrz? 

Przygotuj roztwór z wody i z sody. Jedno opakowanie sody wsyp do garnka o pojemności sześciu litrów. Wlej do niego wodę i zagotuj ją. Kiedy woda się zagotuje, trzymaj garnek na małym ogniu przez około dwie godziny. Po ostygnięciu garnka, umyj go w płynie do mycia naczyń i w wodzie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 9, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty