Start Arrow Warto poznać - prezentacje firmArrowCiekawostkiArrow Jak wyczyścić srebro? Kilka domowych sposobów…

Jak wyczyścić srebro? Kilka domowych sposobów…

Zapewne dla każdej Pani Domu czyszczenie srebra to nie lada wyzwanie! Podpowiadamy zatem, jak w szybki i w tani sposób wyczyścić srebro… Dzięki naszym wskazówkom, bez większego problemu wyczyścisz sztućce, biżuterię i świeczniki. Niech błyszczą, jak nowe i służą przez długie lata!

#1 Folia aluminiowa

To jedna z najbardziej skutecznych metod czyszczenia srebra. Mimo że sposób ten jest dość pracochłonny, to efekty widoczne są gołym okiem. Jak to zrobić? Przygotuj szklane naczynie i wyłóż je folią aluminiową. W osobnym naczyniu przygotuj roztwór do czyszczenia srebra. Wymieszaj: 2 szklanki gorącej wody, 0,5 szklanki cukru, 2 łyżki soli kuchennej oraz 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Tak przygotowany roztwór, wlej do naczynia wyłożonego folią aluminiową i umieść w nim srebrne przedmioty. Poczekaj, aż woda zrobi się chłodna, a ciemny nalot osadzi się na folii. Wyciągnij srebro i wyczyść je ręcznikiem papierowym. 

#2 Pasta do zębów

…to chyba najbardziej znany sposób czyszczenia srebra. Zwróć jednak uwagę na to, aby nie zarysować powierzchni srebra. Użyj więc do tego szczoteczki z miękkimi włókanami. Wybierając natomiast pastę, unikaj tej wybielającej lub tej zawierającej duże ilości sody. Po oczyszczeniu srebrnych przedmiotów, wypłucz je dokładnie pod bieżącą wodą i wytrzyj miekką ściereczką. 

#3 Roztwór z wody i z octu

To kolejny sposób na wyczyszczenie srebra. Przygotuj: 1 litr wody, 1 łyżeczkę octu oraz 1 łyżkę sody. Zanurz srebrne przedmioty w roztworze i wyciągnij je po 15 minutach. Opłucz pod bieżącą wodą i wytrzyj ściereczką. 

 #4 Keczup 

To jedna z najmniej wygodnych metod czyszczenia srebra. Jednak próbować można wszystkiego…;-). Włóż srebrny przedmiot do naczynia z keczupem i wyjmij je po 10 minutach. Umyj pod bieżącą wodą i wytrzyj miękką ściereczką. 

#5 Popiół

Z kolei popiół to jedna z najstarszych metod czyszczenia srebra. Sprawdzona przez pokolenia, jest bardzo skuteczna! Jak to zrobić? Niewielką ilość popiołu, nabieramy na namoczoną szmatkę i pocieramy nią srebrne przedmioty. Po ich oczyszczeniu, należy przetrzeć je jeszcze raz flanelową szmatką. Pamiętaj, aby nie stosować popiołu węglowego, gdyż może on zarysować srebro. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 10, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty