Start Arrow Wiadomości Arrow Jak wyposażony zostanie Dom Optymalny Roberta Koniecznego?

Jak wyposażony zostanie Dom Optymalny Roberta Koniecznego?

W Radostowicach koło Pszczyny rozpoczęła się budowa modelowego Domu Optymalnego według projektu Roberta Koniecznego, śląskiego architekta uznanego przez magazyn Wallpaper za jednego ze 101 najbardziej ekscytujących nowych architektów na świecie. Jakich materiałów i technologii budowlanych użyją inwestorzy, aby nowatorska wizja stała się rzeczywistością?

fot. KWK Promes, Dom Optymalny

Ponadczasowa bryła na miarę nieprzemijających potrzeb

Projekt Domu Optymalnego to na pierwszy rzut oka autorska wizualizacja marzenia o parterowym domu przykrytym dwuspadowym dachem. To przykład harmonijnej i ponadczasowej architektury, która wpisze się w krajobraz przedmieść, jak i miast. W stosunkowo tradycyjną formę zostały wpisane rozwiązania, które mają zapewnić przyszłym mieszkańcom korzyści ekonomiczne i użytkowe, przekładające się m.in. na niskie rachunki za energię, swobodny dostęp do światła dziennego i świeżego powietrza oraz właściwą temperaturę pomieszczeń. Co szczególnie interesujące, projekt ma formę otwartą. Oznacza to, że konstrukcja domu pozwala na to, aby każdy inwestor indywidualny mógł dopasować do swoich potrzeb rozkład pomieszczeń, długość budynku, a także elementy instalacji.

Jaki będzie dom modelowy?

Zespół KWK Promes pod dowództwem architekta Roberta Koniecznego przez rok opracowywał projekt Domu Optymalnego. Dom na planie prostokąta o wymiarach ok. 15×9 m wykonany zostanie w technologii murowanej z pustaków ceramicznych, z dachem pokrytym dachówką o nowoczesnej formie. Powierzchnia użytkowa w wersji podstawowej będzie wynosić 142 m2. W projekcie przewidziany jest garaż o powierzchni 18 m2 , umieszczony w bryle budynku. W części dziennej dominować będzie duża, otwarta przestrzeń, z której ażurowymi schodami wydzielona będzie strefa kuchenno-jadalniana oraz pokój dzienny. Na piętrze zaplanowano sypialnie, łazienkę z pralnią oraz garderobę. Każdy pokój ma mieć wyjście na zadaszony balkon. Aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię, korytarz prowadzący do wszystkich pomieszczeń umieszczono pośrodku domu.

fot. KWK Promes, Dom Optymalny

Jakość gwarancją modelowego wykonania

Jak zostało już wspomniane, Dom Optymalny ma spełniać pięć zadań energetycznych. W tym punkcie idea projektu Roberta Koniecznego spotyka się z założeniami budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Aby budynek mógł wykorzystywać potencjał natury do ogrzewania, wietrzenia, oświetlania i zasilania energią pomieszczeń, musi zostać zbudowany z odpowiednich materiałów oraz systemów. Jedną z koronnych zalet inwestycji w Radostowicach są zatem wysokiej klasy produkty budowlane i elementy wyposażenia. Wszystkie technologie zostały wybrane ze względu na ich wpływ na energooszczędność domu, cenę oraz ekologiczność. Współpracująca z pracownią KWK Promes spółka Statero – inwestor modelowego Domu Optymalnego i osiedla w Radostowicach – zaprosiła do współpracy nad realizacją domu modelowego szereg wiodących producentów. – Z dumą przyjęliśmy zaproszenie do udziału w realizacji tak ciekawego projektu, jakim jest Dom Optymalny – mówi Anna Góral, specjalista ds. marketingu z firmy Galeco. – W modelowym budynku, który stanie się punktem odniesienia dla wszystkich przyszłych inwestorów indywidualnych, zostanie zastosowany innowacyjny, kwadratowy system rynnowy Galeco STAL². Rozwiązanie naszej firmy zostało stworzone właśnie z myślą o nowoczesnych i oryginalnych domach wyposażonych w dach z okapem. Takich, jak Dom Optymalny. Kwadratowy kształt elementów systemu w połączeniu z maskownicą podsufitkową zasłaniającą przednią część rynny, gwarantuje efekt gładkiego wykończenia okapu. System ten pozwala również na wyeliminowanie pionowej rynny spustowej i zastąpienie jej,  zgodnie z koncepcją KWK Promes, łańcuchem, po którym woda opadowa spłynie z dachu. To właśnie te cechy zostały dostrzeżone przez zespół KWK Promes, pracujący nad realizacją Domu Optymalnego. Jesteśmy przekonani, że kwadratowe rynny Galeco STAL² doskonale wpiszą się w styl domu modelowego.

fot. KWK Promes, Dom Optymalny

Pierwsze prace nad domem modelowym zostały już wykonane. Postępy można śledzić na stronie projektu, pod adresem: http://dlaciebie.dom-optymalny.pl

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 29, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty