Start Arrow WnętrzaArrow Jak zaaranżować małą łazienkę?

Jak zaaranżować małą łazienkę?

Mała łazienka wcale nie musi oznaczać rezygnacji z funkcjonalności i ciekawej aranżacji. Wręcz przeciwnie! Przedstawiamy kilka, ciekawych wskazówek, dzięki którym ta niewielka przestrzeń będzie wyjątkowa. Sprawdź i zainspiruj się!

Najważniejsze jest rozmieszczenie

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń w łazience, liczy się każdy centymetr. Warto więc w przemyślany sposób rozplanować rozmieszczenie mebli łazienkowych. I tu pojawia się odwieczne pytanie… Co wybrać? Prysznic czy wannę? To zależy od naszych preferencji. Jeśli jednak postawisz na kabinę prysznicową, wybierz taką, która nie posiada brodzika. Z pewnością zaoszczędzisz trochę miejsca…

Lustro

…to ono powiększa optycznie przestrzeń. A w małej łazience to bardzo ważne. Umieść je nad umywalką, naprzeciwko wejścia. W ten sposób powiększysz aranżowane pomieszczenie. 

Płytki 

Dobrze dobrane płytki sprawią, że łazienka wyda się większa. Bardzo często też projektanci wnętrz, stosują zasadę układania płytek ściennych do 3/4 wysokości. Wówczas unikniemy efektu tzw. przytłoczenia. Rozmiar płytek, który sprawdzi się idealnie to 60×60 cm. 

Oświetlenie

Oświetlenie w łazience jest bardzo ważnym elementem aranżacji. Dobrze dobrane oświetlenie, gwarantuje starannie wykonaną pielęgnację oraz dokładny makijaż. Zadbaj o to, aby w Twojej łazience znalazło się zarówno oświetlenie sufitowe, jak i ścienne. Wybierając oświetlenie ścienne, warto zdecydować się na klasyczne ledy, które pięknie rozpraszają światło, przy którym będziesz mógł się zrelaksować. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 6, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty