Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Jak zabezpieczyć glazurę w brodziku?

Jak zabezpieczyć glazurę w brodziku?

W jaki sposób przykleić płytki w miejscach takich jak brodzik w kabinie prysznicowej, gdzie stale będzie mokro?

Ekspert firmy CEDAT Sp. z o.o., producenta chemii budowlanej marki CEKOL, radzi:

Już na etapie podmurowywania brodzika warto pamiętać o kilku ważnych sprawach, między innymi o zostawieniu tzw. otworu rewizyjnego. Chodzi o to, by w razie jakiejkolwiek usterki nie było kłopotu z dostaniem się do odpływu. Taki otwór w obudowie brodzika możemy zamaskować jedną z płytek, którymi będziemy okładać brodzik.

brodzikKiedy brodzik jest dobrze podmurowany, a otwór rewizyjny zapewniony, możemy przystąpić do oklejenia brodzika płytkami. Należy pamiętać, by podłoże było odpowiednio przygotowane. Musi ono być czyste, zwarte i suche, dlatego bardzo dokładnie zamiatamy podmurowanie brodzika i jego najbliższe otoczenie. Podłoże gruntujemy emulsją gruntującą CEKOL DL-80. Zastosowanie emulsji gruntującej ma na celu zmniejszenie chłonności podłoża, dzięki temu zaprawa klejąca uzyska odpowiednią przyczepność do podłoża.

Następny krok to przygotowanie zaprawy klejącej. Polecam wodoszczelną zaprawę klejącą CEKOL CS – 12, opracowaną specjalnie do przyklejania płytek w takich miejscach, jak brodziki, baseny, czy fontanny.
Zaprawa klejąca zawiera specjalne dodatki modyfikujące, które są odporne na długotrwałe działanie wody, co powoduje, że płytki będą się doskonale trzymać. Warto podkreślić, że ta zaprawa jest całkowicie nietoksyczna zarówno w użyciu, jak i podczas eksploatacji, a tym samym jest bezpieczna dla naszego zdrowia.

Zaprawę CEKOL CS – 12 wsypujemy do zimnej wody w proporcji: 1 kg suchego proszku na 0,20 do 0,25 litra wody i dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej, gęstej masy. Czekamy ok. 3 minuty i jeszcze raz dokładnie mieszamy. Za pomocą nierdzewnej szpachli nanosimy zaprawę na oczyszczone podłoże równą, ciągłą warstwą o grubości 3 – 4 mm. Dla zapewnienia wodoszczelności miejsca, w których przykleimy nowe płytki, wypełniamy zaprawą w całości.

Płytki możemy przyklejać w ciągu 20 minut od nałożenia zaprawy. Po przekroczeniu tego czasu nie uzyskamy odpowiedniej przyczepności. Aby osiągnąć pełne przyleganie płytek do podłoża cienką warstwę kleju nanosimy również na spodnią część płytki. Do spoinowania płytek przystępujemy następnego dnia. Należy pamiętać, aby zaprawa, której użyjemy do spoinowania była również wodoszczelna.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza