Start Arrow Wiadomości Arrow Jak zbudować suchy i ciepły dom?

Jak zbudować suchy i ciepły dom?

Budując dom na pewno jednym z  priorytetów dla większości z nas jest to, by był on ciepły i suchy. Jednak by tak się stało, warto pamiętać o wyeliminowaniu mostków cieplnych, będących słabym punktem ochrony termicznej budynku.

Bardzo częstym miejscem występowania mostków cieplnych są połączenia poszczególnych części obiektu: ściany ze stropem lub płytą przyziemia, nadproża okienne czy wreszcie połączenie płyty balkonowej ze stropem. Niestety, nawet w przypadku perfekcyjnego wykonania, miejsca te stanowią najczęściej lukę w barierze termicznej budynku, choćby nawet tylko dlatego, że prawidłowe nałożenie warstwy izolacyjnej jest w nich bardzo trudne.

Jak zatem poradzić sobie z tego typu problemem?

Zastosowanie odpowiednich bloczków izolacyjnych, takich jak ISOMUR® Plus firmy Stahlton Polska pozwala zamknąć przerwę w izolacji pomiędzy ścianą a płytą przyziemia, fundamentem czy stropem piwnicy i w konsekwencji zwiększyć komfort domowników oraz obniżyć koszty ogrzewania budynku.

Stop wilgoci

Oprócz bardzo dobrych właściwości izolacyjnych (lambda w pionie=0,33W/mK, lambda w poziomie=0,14W/mK), bloczki ISOMUR są również nieprzepuszczalne dla wody. Jest to o tyle istotne, że w okolicach części cokołowej budynku może nastąpić kapilarne podciąganie wody do wyżej położonych warstw muru, co w efekcie prowadzi do zawilgocenia ściany.

(Zastosowanie bloczków izolacyjnych pozwala znacząco ograniczyć straty energii cieplnej, fot. Stahlton)

Co jeszcze daje zastosowanie bloczków ISOMUR? Wychłodzone w wyniki działania mostków termicznych ściany mają tendencje do zawilgoceń na skutek występowania efektu „roszenia”, czyli wykraplania się wody z pary wodnej zawartej w pomieszczeniu. Może to prowadzić do powstawania nieestetycznych zacieków lub nawet rozwoju szkodliwych grzybów i pleśni na ścianach. Stosując Isomur® Plus dbamy od samego początku o odpowiednią izolację, dzięki czemu nasz dom pozostanie ciepły i suchy.

Następna »

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 9, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: adaptacja projektu