Start Arrow Budowa domuArrow Jak zmniejszyć o 30% straty ciepła?

Jak zmniejszyć o 30% straty ciepła?

Około 28% strat ciepła z domu wydobywa się przez okno. Nieszczelne okna, nieprawidłowy montaż, źle dobrana stolarka okienna sprawiają, że zimą koszty ogrzewania są wysokie, a temperatura we wnętrzach nadal nie zadowalająca. Zobacz, w jaki sposób akcesoria okienne pomogą zatrzymać energię w domu i poprawić komfort cieplny w pomieszczeniach.

Oprócz inwestycji w okna energooszczędne czy poprawę szczelności istniejącej stolarki okiennej, chcąc poprawić bilans cieplny w domu, warto zamontować w oknach rolety.

(Rysunek przedstawia procentowe straty ciepła w domu jednorodzinnym. rys. Vertex)

Zasłonięte rolety zewnętrzne to oszczędność 25-40 % (w zależności od wyjściowej izolacyjności przegrody okiennej) strat energii, do jakich dochodzi przez nieszczelne okna. Rolety zewnętrzne skutecznie chronią przed wiatrem, deszczem, śniegiem i mrozem.

(Termoizolacyjność okien zależy od wielu elementów, także od zastosowanych przesłon okiennych. fot.Vertex)

Duży wpływ na wysoką termoizolacyjność rolet zewnętrznych ma przede wszystkim pianka poliuretanowa, którą wypełnione są profile rolet.

Zdaniem eksperta – Marcin Miraś, dyrektor handlowy firmy Vertex:
Jak wiadomo pianka poliuretanowa ma wysoką gęstość, co z kolei przekłada się na jej wysoki współczynnik parametrów izolacyjnych. Jest używana również do uszczelniania okien i drzwi podczas montażu w otworach. Kiedy rolety są zaciągnięte, między oknem a pancerzem rolety tworzy się dodatkowa przestrzeń, coś w rodzaju poduszki powietrznej, w której powietrze jest uwięzione. Ponieważ w takich warunkach niemożliwa jest cyrkulacja – skutecznie blokuje ją właśnie gęsta pianka, powietrze nie wymienia się z zimnym powietrzem. Dzięki temu wychładzanie temperatury w pomieszczeniu jest znacznie spowolnione.

 

(Dzięki zastosowaniu rolet możemy poprawić bilans energetyczny budynku, a tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. fot. VELUX)

Zobacz także: 

Rolety mogą być montowane zarówno na standardowych oknach, jak i na okna dachowe, poprawiając bilans energetyczny pomieszczeń na poddaszu. W przypadku okien połaciowych ciekawostką są również rolety wewnętrzne, które oprócz funkcji związanej z ochroną przed słońcem, pozwalają również zmniejszyć aż o 34% straty ciepła przez okna na poddaszu.

Unikalna tkanina o przestrzennej strukturze plastra miodu z wewnętrzną aluminiową powłoką, wykorzystuje komory powietrzne do dodatkowej izolacji i tym samym podnosi parametry energetyczne okna.

(Rolety podwójnie plisowane dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji można ustawić w dowolnym miejscu na oknie. fot. VELUX)

Nowa, podwójnie plisowana roleta wewnętrzna spełnia jednocześnie trzy funkcje: w słoneczne dni umożliwia kontrolowanie natężenia świata, pozwalając na przyciemnienie pomieszczenia, jesienią i zimą stanowi element izolacyjny, chroni przed chłodem zza okna, a dodatkowo jest niezwykle dekoracyjna.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645