Start Arrow Budowa domuArrow Jak zrobić z piwnicy strefę relaksu?

Jak zrobić z piwnicy strefę relaksu?

Chcielibyśmy zrobić z piwnicy pomieszczenie rekreacyjne – ze stołem bilardowym, barkiem itp. Dom jest stary, a do tej pory piwnica nie była używana. Jak przeprowadzić remont, na co zwrócić uwagę, by adaptacja piwnicy była wykonana poprawnie? Chodzi nam głównie o kwestie związane z izolacją piwnicy.

Porad udzielają eksperci z firmy PAROC:

Aby z piwnicy zrobić strefę mieszkalną, najpierw trzeba się upewnić, że wilgoć nie przenika z zewnątrz budynku do jego wnętrza, a to oznacza, że trzeba będzie wykopać ziemię wokół fundamentów budynku. Stare podziemne kanały odwadniające, które mogły się zablokować powinny być odnowione, a woda odprowadzona.

Warto zainstalować odpowiednią izolację przeciwwilgociową u podstawy fundamentów stosując spawany wojłok bitumiczny (do wysokości 1m). Możliwie największa część izolacji jest układana na zewnątrz tak, by konstrukcja była cieplejsza i bardziej sucha.

Jako materiału izolacyjnego można tu użyć płytę z wełny kamiennej PAROC GRS 20, która działa zarówno jako izolacja cieplna jak i podziemna warstwa odwadniająca. Przepuszczająca powietrze izolacja umożliwia również warstwie gruntu pod fundamentem wysychać na zewnątrz i do wewnątrz. Wyprofilowana izolacja przeciwwilgociowa z tworzywa sztucznego instalowana jest na zewnętrznej powierzchni izolacji.

Jeśli jest taka potrzeba, izolacja może być zainstalowana również od wewnątrz. W tym przypadku stosujemy miękką wełnę kamienną. Wnętrze powinno być najlepiej pokryte materiałem kamiennym (po jego stronie kładziona cegła). Przy stosowaniu drewna, pomiędzy betonem a drewnem należy położyć wojłok bitumiczny.

adaptacja piwnicy

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Lampa sufitowa JOKER BLACK/GOLD 2xGU10

 • Lampa wisząca Wire Silver 3pł. TK Lighting

 • Lampa wisząca Galaxy 1646

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Webo Black

 • Kinkiet Diamond Black

 • Lampa Flexi Szara w kropeczki 5pł.

 • Plafon Vaio 5 Gray