Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Jaką farbę wybrać?

Jaką farbę wybrać?

Podejmując decyzję o kupnie farby przede wszystkim zwróćmy uwagę na typ pomieszczenia przeznaczonego do remontu oraz stan powierzchni ścian.

Istotny jest również stopień nasłonecznienia – czy jest to pomieszczenie  w którym przez większość dnia operuje słońce czy też raczej o ekspozycji północnej. Nie mniej ważny jest także efekt jaki chcemy uzyskać np. zatuszować nierówności ścian lub optycznie powiększyć pomieszczenie. Właściwy wybór produktu do malowania sprawi, że powierzchnie będą optymalnie wyeksponowane, a w ciągu kolejnych lat eksploatacji farba zachowa swoje właściwości.

Pokoje

aranzTikkurila_mf.jpg

Szukając najlepszego produktu dla odświeżenia ścian w pokoju czy salonie szukajmy farby akrylowej o połysku matowym lub satynowym. Decyzja   o stopniu połysku uzależniona jest od stanu technicznego ścian.  Jeżeli są one  w dobrej kondycji: bez nierówności, bez pęknięć tynku lub łączeń płyt, zastosujmy akrylową farbę lateksową. Produkt ten nadaje powierzchni elegancki satynowy połysk. To także dobry wybór do niewielkich pokoi. Farba ta dobrze odbija światło, dzięki czemu pomalowane pomieszczenie będzie wydawało się większe. Jeśli ściany w pokoju nie są równe, powinniśmy pozostać przy farbach matowych, które słabiej odbijają światło i dzięki temu „kryją” niedoskonałości. Receptura produktu sprawia, że nawet niedoświadczony malarz uzyska dzięki niemu gładką powierzchnię ścian.

Przedpokój, korytarz

W pomieszczeniach, w których ściany są bardziej narażone na zabrudzenia, użyjmy farby z większym połyskiem. Specjalna receptura produktu zapewnia stworzenie trwałej powłoki, odpornej na zmywanie i szorowanie. Farba nie blaknie pod wpływem zabiegów pielęgnacyjnych i elastycznie pokrywa powierzchnię ściany. Powłoka jest mocna, a jej większy połysk sprawa, że ściany nie brudzą się tak szybko jak przy farbie matowej.

Kuchnia, łazienka

aranzTikkurila_2_mf.jpg

W przypadku pomieszczeń o zwiększonej wilgotności, takich jak łazienki czy kuchnie, powinniśmy stosować produkty o wyższych stopniach połysku lub produkty specjalnie przeznaczone do malowania pomieszczeń o dużej wilgotności. Zawierają one środki przeciwdziałające powstawaniu pleśni. Receptura produktu gwarantuje jego trwałość, ochronę ścian przed nadmiernym wnikaniem pary wodnej i zanieczyszczeń.

W każdym domu są takie miejsca, gdzie znacznie łatwiej jest ścianę zarysować, zabrudzić, albo takie, w których ważna jest odporność jej powierzchni na wilgoć czy częste zmywanie. Dzięki odpowiedniemu doborowi rodzaju farby możemy chronić powierzchnię ścian przy jednoczesnej dbałości o końcowy, estetyczny efekt wymalowań.

Autor: Tikkurila

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny